Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Головні питання про землю В яких випадках здійснюється зняття і перенесення родючого шару ґрунту? Якими нормативними актами регулюється це питання?

Останні матеріали

 

Вирішуючи питання про необхідність зняття і перенесення родючого шару ґрунту, слід керуватися ДСТУ 17.5.3.06-85. ОХОРОНА ПРИРОДИ. ЗЕМЛІ. Вимоги до визначення норм зняття родючого шару ґрунту при виробництві земляних робіт.

    Показники складу і властивостей родючого шару ґрунту повинні бути наступними.


    Масова частка гумусу по ДСТУ 26213-84, у відсотках, в нижній межі родючого шару ґрунту повинна становити: у лісостеповій та степовій зонах - не менше 2; в південно-тайгово-лісової, сухостеповій, напівпустельній, передгірській пустельно-степовій, субтропічній передгірній напівпустельно-пустельній, субтропічній чагарниково-степовий і сухолісовій, субтропічній, вологолісовій, в північній частині лісостепової зони для сірих лісових ґрунтів, в ґрунтах гірських областей - не менше 1; в пустельній і субтропічній пустельній - не менше 0,7.

    Масова частка гумусу в потенційно родючому шарі ґрунту, у відсотках, повинна бути в лісостеповій і степовій зонах - 1-2; в сухостеповій і пустинній зонах - 0,5-1.

    Величина рН водної витяжки в родючому шарі ґрунту повинна становити 5,5-8,2; в підзолисто-жовтоземних ґрунтах, червоноземах і ґрунтах гірських областей - не менше 4,0. Вимірювання рН водної витяжки проводиться за ДСТУ 17.5.4.01-84.

    Величина рН сольової витяжки дерново-підзолистих ґрунтів повинна становити не менше 4, 5; в торф'яному шарі - 3,0 - 8,2.

    Масова частка обмінного натрію, у відсотках, від ємності катіонного обміну, повинна становити: в утвореною суміші родючого шару чорноземів, темно-каштанових, каштанових ґрунтів і сіроземів в комплексах з солонцями - не більше 5; на слабо і середньосолонцюватих різновидах зональних і гідроморфних ґрунтів лісостепової і степової зон - до 15; на слабо і середньосолонцюватих різновидах малогумусних південних чорноземів, бурих, каштанових ґрунтів і сіроземів, а також гідроморфних полугідроморфних ґрунтів сухостепових і напівпустельних зон - до 10. Визначення ємкості катіонного обміну проводиться за ДСТУ 17.4.4.01-84.

    Масова частка водорозчинних токсичних солей в родючому шарі ґрунту не повинна перевищувати 0,25% від маси ґрунту; межа допустимої кількості водорозчинних токсичних солей в родючому шарі ґрунту може бути збільшена до 0,5% при використанні його на зрошуваних ділянках. Вимір і розрахунок суми токсичних солей здійснюється за ДСТУ 17.5.4.02-84. 

© 2017 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Головні новини

Рішення суду з земельних питань

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2017 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40