Огляд новин законодавства за період 25.08 - 07.09.2012р.

 

 

29.08.2012

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку оплати метрологічних робіт і послуг та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 29.08.2012 № 805

 

Постановою визнаються такими, що втратили чинність:

- постанову Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. № 1405 “Про вдосконалення порядку ціноутворення на метрологічні роботи”;

 

- постанову Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2004 р. № 1783 “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. № 1405”;

 

- пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 р. № 724 “Деякі питання надання адміністративних послуг, видачі документів дозвільного характеру”.

 

Вказаною постановою прийнято Порядок оплати метрологічних робіт і послуг, який визначає механізм оплати підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями (далі - замовники) метрологічних робіт, пов'язаних із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю, визначених статтею 21 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” (далі - Закон), а також послуг, передбачених частиною четвертою статті 15 Закону.

 

 

Набрання чинності: 01.01.2013р

 

 29.08.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки" від 29.08.2012 № 623-р

 

Відповідно до статей 93, 123 і 149 Земельного кодексу України надати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю “Х плюс Х ЮЕЙ” на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5,03 гектара (ліси), що перебувають у постійному користуванні державного підприємства “Острозьке лісове господарство”, розташованої за межами населених пунктів на території Острозького району Рівненської області, з подальшою передачею її в оренду на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 1 липня 2010 р. № 5174 для розробки Вільбівненського родовища піску.

 

Товариству з обмеженою відповідальністю “Х плюс Х ЮЕЙ” відповідно до законодавства передбачити у зазначеному проекті землеустрою розрахунок втрат лісогосподарського виробництва та збитків, завданих державному підприємству “Острозьке лісове господарство”.

 

Набрання чинності: 29.08.2012р

 05.09.2012

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 08.08.2012 № 808

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

 

2. Міністерству аграрної політики та продовольства разом з Державним агентством земельних ресурсів та Міністерством фінансів підготувати та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” щодо зменшення обсягу видатків розвитку за програмою 2803030 “Проведення земельної реформи” на суму 237102,9 тис. гривень та збільшення обсягу видатків споживання за програмою 2803010 “Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів” на суму 237102,9 тис. гривень.

 

Постановою вносяться зміни до постанов КМУ, які регулюють ведення Поземельної книги, присвоєння кадастрового номеру та надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг в частині надання вказаних послуг, що надаються Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами на безоплатній основі (продовження Постанови КМУ № 414 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 р. № 219 і від 1 серпня 2011 р. № 835" ?)

 

Також вказаною постановою вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 р. № 937 “Про затвердження граничної чисельності працівників апарату центральних органів виконавчої влади” де у позиції “Держземагентство” цифри “252” і “247” замінити відповідно цифрами “277” і “272”;

          - та у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2011 р. № 1184 “Про затвердження граничної чисельності працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 90, ст. 3270; 2012 р., № 20, ст. 759) у позиції “Держземагентство” цифри “9735” і “9229” замінити відповідно цифрами “12255” і “11749”.

 

 

Постанова не набрала чинності – набрання чинності одночасно із Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік”, розробленим на виконання пункту 2 цієї постанови, який набирає чинності з дня її опублікування

 06.09.2012

Вступив в дію Закон України від 05.07.2012 № 5070-17 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками при відведенні їх для суспільних потреб"

 

Законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та доповнення до Законів України “Про оренду землі” і “Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”.

 

Зокрема, статтею 32-1 Закону України “Про оренду землі” передбачено порядок розірвання договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, визначено порядок розірвання договору оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності у разі необхідності надання її для суспільних потреб. Також передбачено, що суб’єктом оціночної діяльності для проведення відповідної оцінки, крім органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, може бути особа, яка ініціювала відчуження об’єктів нерухомого майна.

 

Крім того, статтю 6 доповнено нормою, що заходи стосовно відчуження земельних ділянок, інших суб’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності також можуть здійснюватись за рахунок коштів юридичних осіб, що ініціювали відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна для суспільних потреб.

 

Цим законодавчим актом удосконалено правові положення щодо викупу частини земельної ділянки, визначення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які надаватимуть земельні ділянки, викуплені для суспільних потреб, порядку припинення договорів емфітевзису та суперфіцію, нотаріального посвідчення згоди землевласника на викуп земельної ділянки.

 

 

 

Набрання чинності 06.09.2012р

 

 

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

 • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
 • Міністерство аграрної політики та продовольства
 • Держгеокадастр
 • Міністерство юстиції України
 • Державна реєстраційна служба України
 • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
 • Проект USAID АгроІнвест
 • Проект USAID Правова країна
 • United Nations Development Programme (UNDP)
 • Food and Agriculture Organization (FAO)
 • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
 • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
 • Український союз промисловців та підприємців
 • Українська національна іпотечна асоціація
 • Асоціація адвокатів України
 • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.