Огляд новин законодавства за період 30.09 - 05.10.2012р.

 

        01.10.2012

 Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок" від 26.09.2012 р. № 718-р

Відповідно до статей 93, 122-124, 134, 149 Земельного кодексу України надати дозвіл державному підприємству “Бурштин України” на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 11 гектарів із земель лісогосподарського призначення (ліси), які перебувають у постійному користуванні державного підприємства “Клесівське лісове господарство”, розташованих за межами населених пунктів на території Сарненського району Рівненської області, з подальшою передачею їх в оренду із зміною цільового призначення на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 7 червня 2006 р. № 3855 для розширення кар’єру з видобутку бурштину.

 Державному підприємству “Бурштин України” відповідно до законодавства передбачити у зазначеному проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок розрахунок втрат лісогосподарського виробництва та збитків, заподіяних державному підприємству “Клесівське лісове господарство”.

 

Набрання чинності 05.10.2012р.

 04.10.2012

Закон України "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 06.09.2012 року № 5206-VI

 Цим законодавчим актом вносяться зміни до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", зокрема:

- частину першу статті 16 доповнити абзацами такого змісту:

"У разі виникнення, переходу або припинення права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним виникненням, переходом або припиненням речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на такі об’єкти.

 При цьому одна заява подається лише у разі, якщо права на житловий будинок, будівлю, споруду та земельну ділянку, на якій вони розташовані, реєструються щодо однієї особи.

Порядок здійснення кількох реєстраційних дій по одній заяві про державну реєстрацію прав та їх обтяжень визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

 

Набрання чинності 04.10.2012р.

 05.10.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок" від 3 жовтня 2012 р. № 741-р

 

Відповідно до статей 93, 123 і 149 Земельного кодексу України надати дозвіл публічному акціонерному товариству “Волинь-Цемент” на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 15,0068 і 9,8856 гектара за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (рілля), розташованих за межами населених пунктів на території Здолбунівського району Рівненської області, з подальшою передачею в оренду на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 18 квітня 2003 р. № 2963 для розширення кар’єру крейди.

Публічному акціонерному товариству “Волинь-Цемент” відповідно до законодавства передбачити у зазначеному проекті землеустрою розрахунок втрат сільськогосподарського виробництва.

 

Набрання чинності 03.10.2012р.

 05.10.2012

Накази Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку закупівлі послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель та визначення виконавця земельних торгів на конкурентних засадах" від 25.09.2012 № 579 та "Про затвердження форм документів, необхідних для проведення земельних торгів" від 25.09.2012 № 580

 Вказані накази остаточно врегульовують проведення земельних торгів. Зокрема затверджено форми таких документів:

- Заява про участь у земельних торгах для фізичних осіб (громадян України, іноземців та осіб без громадянства).

- Заява про участь у земельних торгах для юридичних осіб - резидентів.

- Заява про участь у земельних торгах для юридичних осіб - нерезидентів.

- Довідка про отримання документів виконавцем земельних торгів.

- Книга реєстрації учасників земельних торгів.

- Вхідний квиток учасника земельних торгів.

- Інформаційна картка на лот.

- Картка учасника земельних торгів.

 

Накази набирають чинність з дня їх офіційного опублікування.

 05.10.2012

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт)" р№ 11131 від 31.08.2012р. прийнято Верховною Радою 02.10.2012р.

Документом, зокрема, скасовується інститут ліцензування господарської діяльності у сфері землеустрою, замість якого запроваджується "сертифікація інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів" шляхом встановлення органом виконавчої влади порядку допуску до здійснення ними цієї діяльності за певними кваліфікаційними вимогами та вимогами щодо наявності у суб’єктів господарювання відповідної матеріально-технічної бази.

 Встановлюється також, що суб’єкти господарювання, які до набрання чинності цим законом отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою і мають у своєму складі інженера-землевпорядника, який включено до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, згідно з вимогами цього закону є розробниками документації із землеустрою.

 

Станом на 05.10.2012р., закон не підписано Президентом.

 05.10.2012

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення" р№ 11116 від 28.08.2012р. прийнято Верховною Радою 02.10.2012р.

 

Закон скасовує комісії з питань погодження документації із землеустрою, що функціонують при районних державних адміністраціях та міських радах міст обласного значення. Замість цього, встановлюється, що проекти відводу земельних ділянок узгоджуються:

- У всіх випадках - органом земельних ресурсів,

- У випадку, коли на ділянці розташований об'єкт нерухомості або планується розташування такого об'єкта - органом містобудування та архітектури,

- У разі відведення ділянки природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення - природоохоронними органами,

- У разі відведення ділянки історико-культурного значення - органом охорони культурної спадщини,

- У разі відводу земель лісогосподарського призначення - органом лісового господарства,

- У разі відведення земель водного фонду - органом водного господарства.

 Також встановлюється, що зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу.

 Документ містить також норму, відповідно до якої зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

 -щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою;

 -щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, – районною державною адміністрацією, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, або в разі якщо районна державна адміністрація не утворена, - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

 

Станом на 05.10.2012р., закон не підписано Президентом.

 05.10.2012

Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю" р№ 11128 від 31.08.2012р. прийнято Верховною Радою 02.10.2012р.

 Концептуальною ідеєю, покладеною в основу закону, є удосконалення законодавства України в частині розширення кола осіб, які можуть набувати у власність земельні ділянки, та усунення перешкод у залученні іноземних інвестицій в економіку України.

Метою законопроекту є встановлення на законодавчому рівні можливості набуття у власність земельних ділянок із земель державної та комунальної власності юридичними особами, утвореними згідно із законодавством України та іноземних держав.

 

Станом на 05.10.2012р., закон не підписано Президентом.

 

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

 • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
 • Міністерство аграрної політики та продовольства
 • Держгеокадастр
 • Міністерство юстиції України
 • Державна реєстраційна служба України
 • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
 • Проект USAID АгроІнвест
 • Проект USAID Правова країна
 • United Nations Development Programme (UNDP)
 • Food and Agriculture Organization (FAO)
 • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
 • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
 • Український союз промисловців та підприємців
 • Українська національна іпотечна асоціація
 • Асоціація адвокатів України
 • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.