Огляд новин законодавства за період 18.11 - 24.11.2012р.

 

            19.11.2012

 Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо будівництва ділянки дороги другої черги південного обходу м. Дніпропетровська" від 14 листопада 2012 р. № 908-р

 1. Погодитися з пропозицією Державного агентства автомобільних доріг і Дніпропетровської міської ради щодо передачі функцій замовника будівництва ділянки дороги другої черги південного обходу м. Дніпропетровська від межі м. Дніпропетровська до проїзної частини залізобетонного шляхопроводу через вул. Мільмана протяжністю 1,189 кілометра Державному агентству автомобільних доріг.

2. Взяти до відома, що Дніпропетровська міська рада:

-здійснить передачу Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області проектно-кошторисної документації на будівництво ділянки дороги другої черги південного обходу м. Дніпропетровська і фінансових документів;

-забезпечить відведення земельної ділянки для будівництва зазначеної дороги та викуп земельних ділянок приватної власності, розміщених у зоні будівництва.

 Набрання чинності з дня прийняття.

 

19.11.2012

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні" від 16 жовтня 2012 року № 5456-VI

 Метою Закону України є приведення законодавчих актів України у сферах, зокрема, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів (надр, вод, атмосферного повітря, лісів, тваринного і рослинного світу), організації, охорони та використання природно-заповідного фонду, поводження з відходами, пестицидами і агрохімікатами, формування, збереження і використання екологічної мережі у відповідність із Конституцією України в частині перерозподілу повноважень між Президентом України та Кабінетом Міністрів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи, законами України «Про Кабінет Міністрів України», «Про внесення змін до Закону України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», а також позбавлення Кабінету Міністрів України від виконання невластивих йому функцій і покладання таких функцій на відповідні міністерства, оптимізації розподілу функцій між територіальними органами Міністерства екології та природних ресурсів України та місцевими державними адміністраціями.

З цією метою законопроектом вносяться зміни до законодавчих актів України, які регулюють питання діяльності 4 центральних органів виконавчої влади, а саме: Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби геології та надр України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України.

 Набрання чинності 18.11.2012р.

 

20.11.2012

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку відчуження об’єктів державної власності" від 14 листопада 2012 р. № 1048

 Вказаною постановою вносяться зміни до Порядку відчуження об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 червня 2007 р. № 803.

Зокрема в пункті 20 вказаного порядку тепер міститься норма, що Інформація про майно (об’єкт основних фондів (засобів), його частина або група об’єктів основних фондів (засобів), що підлягає продажу, повинна містити відомості про кадастровий номер та розмір земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на майно (для нерухомого майна);

 Набрання чинності 23.11.2012 р.

 

20.11.2012

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України до Земельного кодексу України" (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)"

 Законом, зокрема, встановлюється, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

   Документ містить також норму, відповідно до якої до 1 січня 2016 року не допускається:

   -купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

   -купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

Відповідний законопроект зареєстровано за №11315.

 Станом на 26.11.2012р. Закон не підписано Президентом.

 

20.11.2012

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності"

 Законодавчим актом визначено основні засади огляду, обстеження та паспортизації об'єктів будівництва; скорочено строки отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

   Законом, зокрема, передбачено, що строк отримання таких документів не може перевищувати семи робочих днів; збережено право на виконання підготовчих та будівельних робіт у разі зміни замовника чи підрядника відповідних робіт без переоформлення дозволів та інших документів; врегульовано питання щодо прийняття рішення про розроблення, внесено зміни до детальних планів територій за межами населених пунктів, видачі містобудівних умов та обмежень для такого будівництва об'єктів.

   Закон усуває розбіжності неоднозначного трактування норм містобудівного законодавства в частині прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, зокрема індивідуальних житлових будинків, збудованих до 05.08.2002;

   -приведено норми Закону "Про будівельні норми" у відповідність до змін, внесених Законом №4220 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності";

   -уточнено повноваження Держархбудінспекції України та її територіальних органів;

   -уточнено назву Мінрегіону України в актах законодавства тощо.

   Відповідні зміни внесено до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності.

Відповідний законопроект зареєстровано за №11252.

 Станом на 26.11.2012р. Закон не підписано Президентом.

 

21.11.2012

На сайті КМУ опублікована Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" від 17.10.2012 № 1051

 Постановою затверджується Порядок ведення Державного земельного кадастру (Порядок), що додається. Цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру.

Порядок можна завантажити тут.

 Постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України “Про Державний земельний кадастр”, крім пункту 4, який набирає чинності з дня її опублікування. Опублікування очікується у № 89 (30.11.2012) Офіційного вісника України

 

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

 • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
 • Міністерство аграрної політики та продовольства
 • Держгеокадастр
 • Міністерство юстиції України
 • Державна реєстраційна служба України
 • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
 • Проект USAID АгроІнвест
 • Проект USAID Правова країна
 • United Nations Development Programme (UNDP)
 • Food and Agriculture Organization (FAO)
 • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
 • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
 • Український союз промисловців та підприємців
 • Українська національна іпотечна асоціація
 • Асоціація адвокатів України
 • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.