1. Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:
а) землі сільськогосподарського призначення;
б) землі житлової та громадської забудови;
в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
г) землі оздоровчого призначення;
ґ) землі рекреаційного призначення;
д) землі історико-культурного призначення;
е) землі лісогосподарського призначення;
є) землі водного фонду;
ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
2. Земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.
ЗСУ:
1. В коментованій статті наведений перелік категорій, на які поділяються землі України. Критерієм поділу земель України на категорії є їх цільове призначення. Саме цільове призначення земельної ділянки впливає на обсяг прав і обов’язків суб’єктів земельних відносин.
Для забезпечення обліку земельних ділянок за видами цільового призначення у державному земельному кадастрі та для ведення обліку земель та формування звітності із земельних ресурсів, Державним комітетом України із земельних ресурсів було затверджено Класифікацію видів цільового призначення земель із визначенням кодів цільового призначення земель (Наказ Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за № 1011/18306).
2. Відповідно до ч. 2 коментованої статті земельні ділянки, які не використовуються та не перебувають у власності громадян чи юридичних осіб, перебувають у запасі.
При чому, звертаємо увагу, що землі запасу не є окремою категорією земель.
Земельні ділянки, які не використовуються або не перебувають у власності, автоматично переходять до земель запасу, що не потребує від органу влади прийняття окремих рішень.
Читайте також: Земельний кодекс України. Стаття 18. Склад земель
© 2014 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».