Лист Земельної спілки України, щодо "універсального закону "№ 5462-VI, Президенту України

Президенту України

Януковичу В.Ф.

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

08 грудня 2012 року набрав чинності Закон України № 5462-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів» (далі - Закон № 5462-VI). Вказаний Закон вносить зміни до численних законодавчих актів і розроблений у зв’язку із необхідністю приведення законодавства України у відповідність до проведеної адміністративної реформи, законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», а також у зв’язку з прийняттям Указу Президента України від 09 грудня 2010 року № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

 В той же час, аналіз положень Закону № 5462-VI свідчить про те, що деякі його положення вносять неузгодженості у земельне законодавство України, роблять неможливим або значно ускладнюють застосування інших норм земельного законодавства України, а також містять у собі корупційні ризики з огляду на наступне.

1. Передбачена Законом № 5462-VI нова редакція статті 186-1 Земельного кодексу України передбачає вимоги щодо складу комісій з питань погодження документації із землеустрою, в той час коли законодавчі норми щодо необхідності формування таких комісій скасовані Законом України від 02.10.2012 № 5395‑VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення» (далі – Закон № 5395-VI).

До того ж передбачена Законом № 5462-VI редакція фактично усуває:

природоохоронні органи від участі у процедурі погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельних ділянок, розташованих на території чи в межах об'єктів природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги,

органи охорони культурної спадщини від участі у процедурі погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок історико-культурного призначення, земельних ділянок, розташованих на території історичних ареалів населених місць, земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти культурної спадщини,

органи лісового господарства від участі у процедурі погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок лісогосподарського призначення;

органи водного господарства від участі у процедурі погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду.

Не важко спрогнозувати, що наслідком впровадження вказаних змін буде втрата органами державної влади контролю за зміною цільового призначення земель, які мають важливе значення для держави.

 2. Законом № 5395‑VI були внесені зміни до статті 20 Земельного кодексу України, якими було виключено частину четверту вказаної статті. Вказані зміни набрали чинності.

Проте прийнятим Законом № 5462-VI виключену (тобто неіснуючу) частину четверту ст. 20 Земельного кодексу України було викладено у новій редакції (що само по собі є нісенітницею).

До того ж норми вказаної редакції фактично зводять нанівець запроваджені Законом № 5395-VI позитивні положення щодо удосконалення порядку відведення земельних ділянок лісогосподарського призначення, оскільки вимагають надання додаткових дозвільних документів при зміні цільового призначення земель лісогосподарського призначення.

 3. Законом № 5462-VI було викладено у новій редакції текст статті 7 Закону України «Про Державний земельний кадастр». Якщо первісна редакція статті була направлена на доступність адміністративних послуг для населення і передбачала, що у переважній більшості випадків внесення відомостей до Державного земельного кадастру та надання таких відомостей має в обов’язковому порядку здійснюватись виключно на районному (міському) рівні, нова редакція закріплює вказані повноваження за центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Вказані зміни надають змогу в ручному режимі перерозподіляти вказані повноваження між власними територіальними органами місцевого і регіонального рівнів, а також центральним апаратом. Це однозначно містить в собі потенційні корупційні ризики і може суттєво негативно вплинути на рівень доступності адміністративних послуг, які надаються при веденні Державного земельного кадастру.

 Крім зазначеного, прийнятий Закон № 5462-VI містить в собі значну кількість інших неузгодженостей та норм, реалізація яких негативно вплине на права та охоронювані законом інтереси суб'єктів правовідносин (причому не тільки в галузі земельного права). До того ж, вважаємо за доцільне зазначити, що прийняття неналежним чином опрацьованих законодавчих актів, крім очевидних негативних наслідків у процесі їх застосування, вельми негативно відображається на авторитеті державної влади.

 

Враховуючи викладене та беручи до уваги значний негативний резонанс, який викликав Закон № 5462-VI у працівників землевпорядної галузі, звертаємось до Вас з проханням доручити Кабінету Міністрів України в найкоротші строки розробити і подати на розгляд Верховної Ради України проект законодавчого акта, який би усував усі вищевказані неузгодженості.

 

Просимо залучити експертів Асоціації «Земельна спілка України» до роботи над відповідним законопроектом.

 

 

 

З повагою,

 

Президент Асоціації

«Земельна спілка України»                                                    А. Кошиль

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

 • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
 • Міністерство аграрної політики та продовольства
 • Держгеокадастр
 • Міністерство юстиції України
 • Державна реєстраційна служба України
 • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
 • Проект USAID АгроІнвест
 • Проект USAID Правова країна
 • United Nations Development Programme (UNDP)
 • Food and Agriculture Organization (FAO)
 • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
 • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
 • Український союз промисловців та підприємців
 • Українська національна іпотечна асоціація
 • Асоціація адвокатів України
 • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.