Шаблони українською Зразок позовної заяви про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
 ________________ районний суд
______________________ області
(поштова адреса: _________________)
 
позивач:_______ ___________________
(прізвище, ім’я, по-батькові)
місце проживання: ____________________
номер засобів зв’язку: __________________
відповідач: Державна нотаріальна контора
________________________
місце знаходження ____________________
номер засобів зв’язку: __________________
 
ціна позову Позов немайнового характеру
 
ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

 «____» помер ___________________________ (далі – померлий). Після смерті померлого залишилась земельна ділянка розміром _______ кадастровий номер __________, розташована у _______________ районі _____________ області.

Відповідно до заповіту майно померлий заповів мені. Відповідно до заповіту я є єдиним спадкоємцем померлого.

(У випадку відсутності заповіту слід вказати зокрема, наступне:

«Померлим заповіт складений не був. За відсутності заповіту має місце спадкування за законом.  Відповідно до частини першої статті 1223 Цивільного кодексу України: «у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки». З урахуванням цього, я належу до спадкоємців першої черги і є єдиним спадкоємцем померлого.»)

Для отримання спадщини я не зміг у встановлений строк звернутись із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки ________________________________ Вважаю, причини пропуску мною вказаного строку поважними, адже _________________________.

«_____» __________ _________ року я звернувся до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини. Проте у нотаріальній конторі мені повідомили про те, що строк для прийняття спадщини мною пропущений.

Частиною першою статті 1272 Цивільного кодексу України встановлено, що: «якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її».

Частиною третьою вказаної статті визначено, що: «за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини».

З огляду на наведене та відповідно до ст.ст. 4, 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України, статті 1272 Цивільного кодексу України,

прошу:

1. Визначити мені додатковий строк тривалістю __________ для подання до _________ нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ____________.

Додатки:

1. Копія позовної заяви та доданих до неї матеріалів для відповідача.

2. Копія листа нотаріуса.

3. Доказ сплати судового збору.

4. Копія свідоцтва про смерть.

5. Копія заповіту.

6. Копія свідоцтва про народження.

7. Копія паспорта.

8. Копія державного акту на земельну ділянку.

 «____» ___________ ________ року ____________________  ______________________________(ПІБ)

 

 

 

 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

©2019 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40