Дорожні карти (покрокові схеми) Як приватизувати земельну ділянку для садівництва?

Якщо Ви член садівничого товариства (кооперативу) та користуєтесь земельною ділянкою для садівництва, Ви можете безоплатно приватизувати її та стати власником своєї землі.

Земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо


                        Зверніть увагу!

Якщо раніше Ви вже безоплатно приватизували одну земельну ділянку для садівництва, то в другий раз здійснити приватизацію ділянки такого ж призначення не можна. В цьому разі Ви можете взяти другу земельну ділянку в оренду.

 КРОК 1

                        Зверніться до правління садівничого товариства (кооперативу) та попросіть надати довідку про те, що Ви дійсно є членом цього кооперативу і Вам виділено земельну ділянку для ведення садівництва певної площі під певним номером згідно зі схемою (планом) організації території садівничого товариства (кооперативу), викопіювання з якої (якого) також має бути додане до довідки. У довідці також доцільно зазначити, з якого року Ви є членом садівничого товариства (кооперативу).

                        Важливо!

Норма безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення садівництва складає не більше 0,12 га!

 КРОК 2

                        Зверніться до відповідної районної державної адміністрації (якщо земельна ділянка розташована за межами населених пунктів) або сільської, селищної або міської ради (якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту) із заявою про бажання безоплатно приватизувати земельну ділянку для ведення індивідуального садівництва, що перебуває у Вашому користуванні. В заяві слід зазначити:

    своє прізвище, ім’я та по-батькові;
    адресу місця проживання;
    ідентифікаційний код платника податків;
    місцерозташування земельної ділянки;
    цільове призначення земельної ділянки («для ведення індивідуального садівництва»);
    орієнтовну площу земельної ділянки (не більше 0,12 га).

                       Зазначте у заяві, що раніше Ви не приватизовували безоплатно земельну ділянку для ведення індивідуального садівництва.

                        До заяви додайте довідку з правління садівничого товариства (кооперативу) із викопіюванням з схеми організації території садівничого товариства (кооперативу), на якій зазначено місцерозташування Вашої ділянки. Також додайте до заяви копію паспорту (перші дві сторінки та сторінка з пропискою) та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

                        Важливо!

Приватизація земельної ділянки громадянином – членом садівницького товариства здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства!

 КРОК 2

                        Районна державна адміністрація чи сільська, селищна або міська ради має у місячний строк розглянути подану Вами заяву та прийняти рішення про передачу земельної ділянки у приватну власність. Вам має бути надана засвідчена копія розпорядження голови районної державної адміністрації або рішення органу місцевого самоврядування.

                        Варто знати!

На жаль, чинне законодавство України не встановлює покарання для органів державної влади або органів місцевого самоврядування за несвоєчасний розгляд заяв громадян щодо приватизації земельних ділянок, а тому на практиці дуже часто місячний строк прийняття рішень не додержується.

 КРОК 3

                        Для виготовлення державного акту на право власності на земельну ділянку Вам необхідно укласти договір із ліцензованою землевпорядною організацією на складання технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Строк виконання робіт із землеустрою не повинен перевищувати 6 місяців.

                        Із переліком таких організацій, які працюють у Вашому регіоні, можна ознайомитись на офіційному сайті Держземагентства України (http://www.dazru.gov.ua) у розділі «Ліцензування», а також на сайті zem.ua.

                        Важливо!

Безоплатність приватизації означає, що Ви не сплачуєте вартість земельної ділянки, але необхідно оплатити вартість виготовлення документації із землеустрою та вартість адміністративних послуг щодо реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі!

 КРОК 4

                        Для державної реєстрації земельної ділянки та одержання державного акту на право власності на земельну ділянку Вам треба буде звернутись до районного (міського) відділу (управління) земельних ресурсів.

                        Ви також можете доручити подати документи на реєстрацію та одержати Ваш державний акт землевпорядній організації, яка розробляла для Вас технічну документацію із землеустрою.

 

Примітка:

Описана процедура чинна до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». За додатковою інформацією звертайтесь на інтернет-портал ZEM.UA

 


Завантажити для друку в форматі .pdf

 

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

©2019 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40