Дорожні карти (покрокові схеми) Як правильно оформити добровільну відмову від права власності на земельну ділянку

Якщо Ви з якоїсь причини не бажаєте використовувати земельну ділянку, яка перебуває у Вашій власності і бажаєте відмовитись від цього права, Вам необхідно здійснити наступні дії.

Крок перший
Вам необхідно звернутись до органу виконавчої влади (якщо Ви відмовляєтесь від землі на користь держави) або сільської, селищної, міської ради (якщо Ви передаєте земельну ділянку у комунальну власність) із відповідною заявою. Із зразком заяви Ви можете ознайомитись на сайті ZEM.UA.


Крок другий
Орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування приймає рішення, яким він має погодитись із Вашою заявою або відмовити у цьому.

Важливо:
Для того, щоб Ваше право власності на земельну ділянку було припинене, не достатньо рішення відповідного органу. Відповідно до статті 142 Земельного кодексу України у такому випадку Ви маєте укласти із таким органом відповідну угоду (договір). Крім того, відповідно до статті 347 Цивільного кодексу України, у зв’язку з тим, що право на земельну ділянку підлягають обов’язковій державній реєстрації, таке право   власності   припиняється  з  моменту  внесення відповідного запису до державного реєстру.

Крок третій
У разі, якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування погодився прийняти Вашу земельну ділянку, Ви укладаєте з ним договір про передачу права  власності  на земельну  ділянку. Зразок договору розміщений на сайті ZEM.UA.

Договір про передачу права  власності  на земельну  ділянку підлягає нотаріальному посвідченню. В процесі укладення і нотаріального посвідчення договору нотаріус здійснює державну реєстрацію прав власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
З моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку за державою чи територіальною громадою, Ваше право власності є припиненим.

Увага:
Перед укладанням договору пересвідчитесь, що відомості про Вашу земельну ділянку внесені до Державного земельного кадастру і земельна ділянка має кадастровий номер. Перед укладанням договору необхідно отримати у місцевому органі земельних ресурсів Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Якщо у Державному земельному кадастрі відомості про таку земельну ділянку відсутні, необхідно замовити у землевпорядній організації технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та на її підставі здійснити державну реєстрацію земельної ділянки у Державному земельному кадастрі. Процедура здійснення державної реєстрації земельної ділянки і права власності на земельну ділянку, державний акт на право власності на яку виданий, але кадастровий номер якій не присвоєний, наведена на сайті zem.ua.

 

Читайте також: Процедура здійснення державної реєстрації земельної ділянки і права власності на земельну ділянку, державний акт на право власності на яку виданий, але кадастровий номер якій не присвоєний 
 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

©2019 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40