Коментовані закони Земельний кодекс України. Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам
1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; 
в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; 
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
3. Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).
 
ЗСУ: Ця стаття встановлює норми безоплатної приватизації земельних ділянок державної та комунальної власності у разі приватизації земельної ділянки, що знаходиться у громадянина в користуванні, та у разі, коли така ділянка надається у власність із земель запасу.
 
Стаття встановлює, що громадянин може отримати для ведення фермерського господарства земельну ділянку у приватну власність у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території відповідної ради, а у разі відсутності такого підприємства на території відповідної ради як середній по району.
 
Стаття встановлює норми безоплатної приватизації земельних ділянок державної та комунальної власності громадянином для ведення садівництва (не більше 0,12га), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (у селах - не більше 0,25га, в селищах - не більше 0,15га, в містах - не більше 0,10га), для індивідуального дачного будівництва (не більше 0,10га), для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01га).
 
На відміну від статті 56 ЗК 1992 року, що закріплювала можливість безоплатної передачі у власність громадян земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства в розмірі не більш 0,6га (при цьому граничний розмір земельної ділянки, що знаходиться в користуванні громадянина для цих цілей, не міг перевищувати 2га), чинний Земельний кодекс надає громадянам можливість одержати безкоштовно у власність для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку до 2га. Це означає, що громадяни, які не оформили своїх прав на земельну ділянку, що знаходиться в їхньому фактичному користуванні для даних цілей, а також інші громадяни, що не реалізували своє право на безкоштовну приватизацію земельної ділянки для даних цілей, можуть претендувати на її одержання безоплатно у власність у межах 2га. Що стосується тих громадян, які використали своє право і приватизували земельну ділянку площею до 0,6га, то вони відповідно до статті 5 Закону України «Про особисте селянське господарство» мають право на збільшення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства до 2,0га.
 
 
 
 
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

©2019 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40