Громадська діяльність Асоціація «Земельна спілка України» прокоментувала Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 06.08.2012 № 808

06 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, якою вносяться зміни до постанов КМУ, які регулюють ведення Поземельної книги, присвоєння кадастрового номеру та надання Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами адміністративних послуг.

 Вступ у силу коментованої Постанови повязувався з прийняттям та набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», пов’язаних зі зменшенням обсягу видатків розвитку за програмою «Проведення земельної реформи» та збільшенням обсягу видатків споживання за програмою «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів». Зазначений Закон № 5303-VI був прийнятий 02 жовтня 2012 року та вступив в силу 11 жовтня 2012 року. Разом із даним Законом набрала чинності і коментована Постанова.

 Внесені Постановою КМУ № 808 зміни є однозначно позитивним кроком, адже надання певних адміністративних послуг Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами звільнено від оплати та визначено, як такі, що надаються на безоплатній основі, також дещо спрощено та конкретизовано деякі процедури щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці тощо.

 Особливо важливе значення для громадян має звільнення від оплати надання деяких адміністративних послуг Держземагентством та його територіальними органами. Зокрема, до адміністративних послуг, що надаються Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами, на безоплатній основі, віднесено наступні:

  • видача витягу з Поземельної книги – (було 71грн);
  • державна реєстрація земельної ділянки – (було 93грн);
  • державна реєстрація державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою - (було 102грн);
  • державна реєстрація права власності на земельну ділянку в разі набуття її на підставі цивільно-правового договору щодо відчуження земельної ділянки або свідоцтва про право на спадщину –(було 97грн);
  • державна реєстрація договору оренди (суборенди) земельної ділянки (її частини) та відповідних змін до нього, договору про розірвання договору оренди (суборенди) земельної ділянки – (було 51 або 129грн);
  • державна реєстрація обмежень у використанні земельної ділянки, земельного сервітуту, емфітевзису і суперфіцію, їх зміни (припинення) – (було 97грн);
  • перевірка файла обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу) – було 60грн).

 Також коментованою Постановою внесено зміни до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 № 749. Відтепер, для визначення кадастрового номера земельній ділянці документацію із землеустрою може подати до територіального органу Держземагентства не лише замовник (уповноважена ним особа), а також і розробник такої документації, тобто відповідна землевпорядна організація, що здійснювала розробку такої документації.

 Крім того, досить детально викладено порядок розгляду доопрацьованої документації та прийняття рішення про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці територіальним органом Держземагентства, у разі повернення документації із землеустрою та обмінного файлу через наявність зауважень до неї.

 В цілому прийняту Постанову можна оцінити досить позитивно, адже вона без сумніву значно спрощує та конкретизує процедури присвоєння кадастрового номера земельній ділянці і, що найважливіше, звільняє від оплати досить велику кількість адміністративних послуг, що надаються Держземагентсвом та його територіальними органами, що є вкрай важливими для громадян України.

 

Земельна спілка України

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

©2019 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40