Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» був встановлений мінімальний строк оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства у 7 років. Чи потрібно переукладати договори оренди землі, укладені до набрання чинності вказаним Законом на менший строк?
 
Змінами до статті 19 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що: «при передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим як 7 років».
 
Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що: «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи».
 
Таким чином, прийнята норма щодо мінімального строку оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства стосується виключно договорів оренди землі, які укладені після набрання вказаною нормою чинності (тобто, з 5 квітня 2015 року). Термін оренди, зазначений у договорах оренди землі, укладених до настання цієї дати, визначається за погодженням сторін і підлягає зміні в такому ж порядку.
 
 
 
 
Читайте також: Що відбувається з договором суборенди земельної ділянки у разі, коли договір оренди землі достроково розірваний?
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».