Відповідно до чинного законодавства України кожен громадянин, який користується земельною ділянкою, має право на безоплатну її приватизацію у межах норм, визначених законом.

Довідкова інформація! Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на приватизацію земельних ділянок в таких розмірах:

 

Зверніть увагу! Громадянин України може отримати земельну ділянку у власність шляхом безоплатної приватизації тільки один раз по кожному виду користування у межах норм, визначених законом.

 

Безоплатна приватизація земельної ділянки здійснюється за наступним порядком:

 

КРОК 1. Подання громадянином України до місцевої ради (якщо земельна ділянка знаходиться у межах населеного пункту) або районної адміністрації ( якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту) заяви про безоплатну передачу земельної ділянки у власність. У заяві зазначається площа та цільове призначення земельної ділянки. Площа не може перевищувати норм, визначених ст. 121 Земельного кодексу України.

 

КРОК 2. Прийняття рішення місцевою радою або районною державною адміністрацією щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою.

Строк:Місцева рада або районна державна адміністрація зобов’язана прийняти рішення у місячний термін.

 

КРОК 3. Звернення особи, що бажає приватизувати земельну ділянку, до землевпорядної організації та укладення договору з метою розробки документації із землеустрою.

 

КРОК 4. Розробка документації із землеустрою землевпорядною організацією.

Строк:Визначається за домовленістю між замовником землевпорядної документації та землевпорядною організацією.

 

КРОК 5. Подання до місцевої ради або районної державної адміністрації розробленої документації із землеустрою.

 

КРОК 6. Прийняття рішення про затвердження документації із землеустрою та передачу земельної ділянки у власність

Строк: Місцева рада або районна державна адміністрація повинна прийняти рішення протягом двох тижнів.

 

Зверніть увагу! Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації даного права. А тому після отримання рішення про передачу у власність земельної ділянки і отримання державного акту на право власності на земельну ділянку необхідно здійснити реєстрацію такого права.

 

 

 

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН