Безкоштовна приватизація земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства здійснюється в порядку та у межах, визначених Земельним кодексом України.

 Для ведення особистого селянського господарства норми безоплатної передачі земельних ділянок встановлюються в розмірі не більше двох гектарів (ст. 121 "Земельного кодексу України".

 

Також частиною 3 статті 121 Земельного кодексу України передбачено, що розмір земельних ділянок, що передаються громадянину шляхом приватизації для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшений у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

 

Окрім того, ч. 6 ст. 5 Закону України «Про особисте селянське господарство» встановлено, що громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.

 

Таким чином, громадяни України мають право збільшити шляхом безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку до розміру, що становить не більше двох гектар.

 

У такому випадку безоплатна приватизація земельної ділянки буде здійснюватися за загальним порядком безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, що визначений статтею 118 Земельного кодексу України.

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН