Як здійснюється надання земельних ділянок працівникам соціальної сфери села?

        Відповідно до ч. 1 ст. 25 Земельного кодексу України при приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров’я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).

 

       Абзацом 2 ч. 7 ст. 25 Земельного кодексу України встановлено, що розміри земельних ділянок, що виділяються для працівників державних та комунальних закладів, підприємств і організацій культури, освіти та охорони здоров’я та пенсіонерів з їх числа, які проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, не можуть перевищувати норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, встановлених законом для ведення особистого селянського господарства.

 

Зверніть увагу! Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2,0 гектара.

 

              Таким чином, працівникам соціальної сфери можуть бути надані земельні ділянки у розмірі до 2,0 гектарів.

 

         Надання земельних ділянок працівникам соціальної сфери села відбувається за загальним порядком безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, який визначений статтею 118 Земельного кодексу України.

Надання інших земельних ділянок для працівників соціальної сфери здійснюється на загальних підставах.

 

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН