Які документи потрібно подати до нотаріуса, щоб оформити заповіт на земельну ділянку?

Документом, що підтверджує право спадкоємців на спадкове майно, є свідоцтво про право на спадщину, яке видається на ім’я кожного спадкоємця, що прийняв спадщину, після закінчення строку, встановленого для її прийняття.

 Для прийняття спадщини необхіднозвернутися до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини та подати заяву на отримання спадщини. До заяви необхідно додати свідоцтво про смерть спадкодавця. Свідоцтво про смерть видає відділ РАЦСу на підставі лікарської довідки про смерть, яку можна отримати в лікарні (чи морзі).

 

                Відповідно до статті 1221 Цивільного кодексу України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця не відоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна.

                При цьому необхідно мати на увазі, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

 

Зверніть увагу! Відповідно до ст. 1270 Цивільного кодексу України загальний термін для прийняття спадщини становить 6 місяців і розпочинається з дня відкриття спадщини.

 

               Після закінчення терміну для отримання спадщини у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва про право на спадщину.

 

Цивільний кодекс України встановлює обов’язок спадкоємця, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, звернутись до нотаріуса за видачею на його ім’я свідоцтва про право на спадщину на таке майно, а також зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.

 

Для отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку нотаріусу необхідно подати наступні документи:

 

 

На основі даних документів нотаріусом буде видано свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку. При видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку нотаріус також повертає державний акт про право власності на земельну ділянку та проставляє на цьому акті відмітку про перехід права власності згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 року № 439 «Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку».

 

Зверніть увагу! Статтею 1299 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов’язаний здійснити його державну реєстрацію. Статтею 125 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав. А тому, після отримання Свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, необхідно звернутися до районного органу земельних ресурсів для проведення реєстрації права на земельну ділянку.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».