Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Корисна інформація та посилання Істотні умови договору оренди землі. На що власнику земельної ділянки слід звернути увагу при укладенні договору оренди. Орендна плата – перегляд її розміру, відповідальність за її несплату

Власнику земельної ділянки слід звертати особливу увагу на умови договору щодо порядку перегляду розміру орендної плати. Зазвичай у договорі оренди зазначено лише, що розмір орендної плати переглядається за згодою сторін. 
 
За таких обставин встановлений розмір орендної плати може фактично залишатись незмінним протягом всього строку оренди, що не є доцільним при тривалих строках оренди. Життя йде попереду, змінюються ціни на сільськогосподарську продукцію, змінюється вартість земельної ділянки тощо. Тому доцільним є визначення періодичності перегляду сторонами такого розміру. Варто також зазначити правові наслідки недосягнення сторонами згоди щодо такого перегляду. Зокрема, можливо вказати на право однієї із сторін розірвати договір в односторонньому порядку у разі, коли узгоджене рішення не прийняте.
 
Обов’язковою істотною умовою кожного договору оренди є також визначення відповідальності за несплату орендної плати. Сторонам не варто обмежуватись зазначенням у договорі оренди традиційної фрази на кшталт того, що: «сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством». Доцільно встановити конкретну відповідальність за порушення термінів виплати орендної плати.
 
 
 
 
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Найпопулярніше

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40