Оренда плата. В якій формі здійснюється орендна плата? Як визначити розмір орендної плати?

Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. 
 
Форми орендної плати визначено статтею 22 Закону України «Про оренду землі». 
 
Увага! 05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який вносить зміни до Закону «Про оренду землі».
 
Таким чином, орендна плата справляється в грошовій формі.
 
За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.
 
Сторони можуть передбачити в договорі оренди поєднання різних форм орендної плати.
 
Зверніть увагу!
Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, встановлюється виключно у грошовій формі.
 
Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
 
Таким чином, форма та розмір орендної плати визначаються за домовленістю орендодавця та орендаря та відображаються у договорі оренди землі.
 
При цьому слід також враховувати, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
 
 
 
 
© 2019 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».