Чи потрібно укладати та нотаріально посвідчувати договір про передачу земельної ділянки із державної до комунальної власності і навпаки?

Ні, відповідно до частини першої статті 117 Земельного кодексу України передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

Таким чином, оформлення вказаної передачі здійснюється двома рішеннями: рішенням органу виконавчої влади, який відповідно до статті 122 Земельного кодексу України уповноважений розпоряджатись певною земельною ділянкою, а також рішенням органу місцевого самоврядування, який представляє інтереси територіальної громади, до власності якої передається земельна ділянка.

У вказаних рішеннях мають бути зазначені:

- кадастровий номер земельної ділянки,

- місце розташування, площа, цільове призначення земельної ділянки,

- відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні.

Після прийняття зазначених рішень сторонами складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки.

Рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї.

 

Читайте також: Які земельні ділянки можна передавати із комунальної в державну власність?
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».