Кадастровая карта

База земельного законодательства

База земельных участков

Законодательство: обзоры, комментарии

Вопросы - ответы

Индивидуальное хозяйство: дом, сад

Пошаговые схемы

Фермерство: создание, ведение, налоги

Шаблоны документов

Полезная информация и ссылки

Защита прав на землю

Видеоматериалы по земельным отношениям

Корисна інформація та посилання В Україні з 1 січня запроваджено нову систему держреєстрації речових прав на нерухоме майно

В Україні з 1 січня 2013 року запроваджено нову систему державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, створення якої передбачено Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Про це 3 січня у ході брифінгу в Кабінеті Міністрів України розповів Голова Державної реєстраційної служби України Леонід Єфіменко.

«Станом на 2 січня прийнято усі нормативно-правові акти, направлені на реалізацію Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» - 5 законів, 6 постанов Кабінету Міністрів України, 15 актів Міністерства юстиції України та 7 методичних рекомендацій», - повідомив Голова Укрдержреєстру.

За словами Леоніда Єфіменка, Укрдержреєстром створена інституційна система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка включає в себе 583 органи державної реєстрації прав, що налічують 2646 державних реєстраторів.

Окрім цього, новим законодавством покладено функції державних реєстраторів на 6835 нотаріусів як спеціальних суб’єктів.

Голова Укрдержреєстру поінформував, що державна реєстрація прав проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб у наступних випадках:

- законом передбачено проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, зокрема, на новозбудовані об’єкти, реконструйовані об’єкти нерухомості, об’єкти внесені до статутного фонду, тобто «первинну» реєстрацію;

- проведення державної реєстрації прав на підставі рішень органів влади, зокрема на підставі рішення суду, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування;

- проведення державної реєстрації прав, які виникли до 1 січня 2013 року та не були зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться також нотаріусами, як спеціальними суб’єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора прав у наступних випадках:

- проведення державної реєстрації права власності перед вчиненням певної нотаріальної дії, у разі якщо реєстрацію такого права власності було проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року;

- проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, тобто реєстрацію тих прав, виникнення яких «посвідчує» нотаріус.

Леонід Єфіменко також повідомив, що за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно сплачується державне мито у розмірі 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 119 грн., за державну реєстрацію речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 51 грн. Плата за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки, що допущена не з вини державного реєстратора прав на нерухоме майно, становить 51 грн. та надання інформації з Реєстру – 120 грн. (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 № 1204).

Створено законодавчі та технічні умови для наповнення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно даними з наступних реєстрів: Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Голова Державної реєстраційної служби України також зазначив, що минулоріч завершено дослідну експлуатацію інформаційної взаємодії адміністратором Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Самое популярное

Главные новости

Информация о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

Вниманию исполнителей работ по землеустройству: справочник природно-сельскохозяйственного районирования Украины

Подробнее...

Структура электронного документа о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

К вниманию пользователей Земельного портала Украины! На нашем сайте обновлена база земельного законодательства

Подробнее...

Изменения в Земельный кодекс по проведению земельных торгов

Подробнее...

О необходимости предоставления нотариусам документа о денежной оценке земельного участка и взимания государственной пошлины при удостоверении сделок по отчуждению земельных участков, принадлежащих юридическим лицам

Подробнее...

О налогообложении субаренды земельных участков государственной или коммунальной собственности

Подробнее...

Заполнение декларации плательщика единого налога четвертой группы по предоставлению сведений о наличии земельных участков

Подробнее...

Об изменениях в Налоговый кодекс в части платы за землю и индексации нормативной денежной оценки земель

Подробнее...

Коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2015 год

Подробнее...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Услуги для бизнесу

 
 
 

Продати земельну ділянку

 

©2019 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40