Кадастровая карта

База земельного законодательства

База земельных участков

Законодательство: обзоры, комментарии

Вопросы - ответы

Индивидуальное хозяйство: дом, сад

Пошаговые схемы

Фермерство: создание, ведение, налоги

Шаблоны документов

Полезная информация и ссылки

Защита прав на землю

Видеоматериалы по земельным отношениям

Дорожні карти (покрокові схеми) На вашій земельній ділянці геологи хочуть проводити пошукові роботи – як правильно оформити документи?

Якщо до Вас як до власника або користувача земельної ділянки звернулося підприємство, що хотіло б провести на цій ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні або інші вишукувальні роботи, Ви можете надати йому таке право, уклавши спеціальну угоду. Без укладення такої угоди ніхто не має права використовувати Вашу землю для пошукових та інших робіт, адже право власності є непорушним.


Підприємства, установи та організації, які здійснюють геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи, можуть проводити такі роботи на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем!

 


Зверніть увагу!
Право здійснювати на земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи не слід ототожнювати із орендою. За Вами залишається право передати в оренду земельну ділянку, на якій проводяться пошукові роботи, поставивши про це до відома орендаря.

КРОК 1

Проведіть переговори із представником підприємства, установи та організації, які планують здійснювати на Вашій земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи та визначте істотні умови майбутньої угоди.

Важливо!
Надання земельної ділянки – це Ваше право, а не обов’язок, тому, якщо пропоновані умови Вас не влаштовуватимуть, Ви маєте повне право відмовитись від укладання угоди!

КРОК 2

Домовтесь із представником підприємства, установи та організації, які планують здійснювати на Вашій земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи, про строки і місце проведення розвідувальних робіт.

Важливо!
Якщо земельна ділянка передана в оренду, також слід погодити проведення розвідувальних робіт із орендарем!

КРОК 3

Домовтесь із представником підприємства, установи та організації, які планують здійснювати на Вашій земельній ділянці геологознімальні, пошукові, геодезичні та інші розвідувальні роботи про грошову компенсацію (відшкодування збитків).

Варто знати!
Підприємства, установи та організації, які проводять розвідувальні роботи, зобов’язані відшкодовувати власникам землі та землекористувачам усі збитки, в тому числі неодержані доходи, а також за свій рахунок приводити займані земельні ділянки у попередній стан.

КРОК 4

Укладіть угоду про проведення розвідувальних робіт із зазначенням її істотних умов:
•    визначення характеру робіт;
•    визначення місця проведення робіт;
•    строку проведення розвідувальних робіт;
•    обов’язку підприємства, що проводить розвідувальні роботи, відшкодувати власнику землі (землекористувачу) усі збитки, в тому числі неодержані доходи, а також розмір цих збитків;
•    обов’язку підприємства, що проводить розвідувальні роботи, за свій рахунок привести займані земельні ділянки у попередній стан.

За бажанням сторін угода може бути нотаріально посвідчена.

Важливо!
Угода на проведення розвідувальних робіт, яку укладають власник землі або землекористувач та підприємство, що має намір проводити розвідувальні роботи, не призводить до позбавлення власника землі або землекористувача права користування земельною ділянкою і лише надає користувачу надр тимчасове право на проведення в межах земельної ділянки розвідувальних робіт із обов’язком наступного приведення займаної земельної ділянки у попередній стан за його рахунок!

Слід пам’ятати!
Угоди на проведення розвідувальних робіт не підлягають державній реєстрації і починають діяти відразу після підписання її сторонами!

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

Самое популярное

Главные новости

Информация о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

Вниманию исполнителей работ по землеустройству: справочник природно-сельскохозяйственного районирования Украины

Подробнее...

Структура электронного документа о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

К вниманию пользователей Земельного портала Украины! На нашем сайте обновлена база земельного законодательства

Подробнее...

Изменения в Земельный кодекс по проведению земельных торгов

Подробнее...

О необходимости предоставления нотариусам документа о денежной оценке земельного участка и взимания государственной пошлины при удостоверении сделок по отчуждению земельных участков, принадлежащих юридическим лицам

Подробнее...

О налогообложении субаренды земельных участков государственной или коммунальной собственности

Подробнее...

Заполнение декларации плательщика единого налога четвертой группы по предоставлению сведений о наличии земельных участков

Подробнее...

Об изменениях в Налоговый кодекс в части платы за землю и индексации нормативной денежной оценки земель

Подробнее...

Коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2015 год

Подробнее...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Услуги для бизнесу

 
 
 

Продати земельну ділянку

 

©2018 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40