Кадастровая карта

База земельного законодательства

База земельных участков

Законодательство: обзоры, комментарии

Вопросы - ответы

Индивидуальное хозяйство: дом, сад

Пошаговые схемы

Фермерство: создание, ведение, налоги

Шаблоны документов

Полезная информация и ссылки

Защита прав на землю

Видеоматериалы по земельным отношениям

Господарство: дім, сад, город Як вибрати земельну ділянку для будівництва будинку

Напевно, зайве говорити, що місце розташування будинку (а, отже, і земельної ділянки під ним) повинно бути добре продумано. Перед тим, як починати досить дорогий і довгий у часі процес будівництва, варто розглянути ряд важливих моментів. 

Місцерозташування земельної ділянки 

- У межах міста або за його межами? Що важливіше для Вас - тиша або зручна інфраструктура?


- Віддаленість - як Ви будете добиратися до місця роботи? До друзів та рідних? За продуктами? Оцініть час і витрати на проїзд.
- Окремо або в закритому котеджному містечку. В останньому випадку оцініть свої можливості регулярно платити за охорону та інші послуги (газ, світло, вода, каналізація, парковка, вивіз сміття), а в першому - свої можливості організувати все це самостійно. Також варто врахувати, що в існуючому житловому масиві можуть виникнути вимоги до зовнішнього вигляду, висотності, колірному рішенню і певному розташуванню будинку. Їх підкаже детальний план забудови, який можна взяти в районному відділі архітектури та будівництва.


- Плани містобудівного розвитку території - оцініть для чого заплановано використання даної ділянки в майбутньому.
- Відстань до екологічно негативних об'єктів (заводів, звалищ, ТЕЦ, великих магістралей, тваринницьких комплексів). Оцініть, чи не проходять поруч газопроводи або кабелі. Їх наявність може стати непереборною перешкодою для будівництва.


- Відстань до джерел сильного шуму. Оцініть чи не знаходяться поруч розважальні заклади або великі виробничі підприємства і т.д.
- Чи достатньо місце привабливе з точки зору можливого майбутнього продажу.


Інфраструктура


- Що являє собою під'їзна дорога - грунт, підсипка, асфальт? Плани з її облаштування (за рахунок місцевого бюджету найближчим часом або ж Вам з сусідами доведеться зайнятися облаштуванням дороги самостійно)? Її ширина - чи зможе масивна техніка проїхати до Вашого дому (наприклад, будівельний кран), не кажучи вже про те, чи зможе Ваша машина роз'їхатися з машиною сусіда? Розчищається чи дорога взимку?
- Чи є поблизу газопровід, водопровід та каналізація? Як далеко від земельної ділянки? Скільки коштуватиме підключення до них? І чи можливо отримати на це дозвіл (що буває не завжди, на жаль)? Або прокладка цих комунікацій тільки планується (оцініть вартість таких робіт)?
- Наявність громадського транспорту? Навіть якщо ви звикли користуватися власним автомобілем, бувають найрізноманітніші ситуації, коли виникне необхідність у використанні громадського транспорту.
- Відстань до торгових центрів, магазинів продуктових і промислових товарів, підприємств послуг та громадського харчування, сільськогосподарських ринків?
- Місцева індустрія розваг - басейни, сауни, парки, ресторани, кінотеатри, спортивні майданчики?
- Наявність інфраструктури для дітей - садочки, дитячі майданчики, школи.


Цільове призначення земельної ділянки


- Яке цільове призначення має земельна ділянка?


Енергопостачання


- Яку кількість кіловат вам зможуть виділити у використання на законних підставах (можна дізнатися в місцевій адміністрації)? Чи буде цього достатньо для будинку (середня норма споживання заміського будинку площею 10 кв. м - 1 кВт) або вам доведеться бути готовим до витрат на отримання додаткової потужності, створення власної підстанції, а також продумати зниження енергоспоживання?


Можливість підтоплення, ґрунтові води


- Чи розташована ділянка в низині (або просто нижче рівня навколишніх земель)? Якщо так, Вам варто передбачити можливість підтоплення навесні після танення снігу або сильних дощів.
- Глибина залягання вод - отримаєте інформацію в регіональному проектному інституті чи організації інженерних вишукувань, постарайтеся отримати дозвіл викопати на цікавій Вам ділянці кілька неглибоких свердловин. При високому (близькому) рівні вод - значно збільшаться витрати на створення надійного фундаменту, гідроізоляції та дренажної системи, а від підвалів доведеться відмовитися зовсім, традиційна «вигрібна яма» буде швидко переповнюватися через відсутність відтоку. Також потрібно врахувати, що багато видів дерев не витримують близьких вод, і буде складно закласти сад. При занадто низькому (глибокому) рівні вод, а ще гірше - перешкоді у вигляді гранітних пластів, можливі труднощі з отриманням власної води (колодязь, свердловина).


Якість води


- Чи прийнятна якість води в даній місцевості (артезіанські свердловини, міський чи селищний водопроводи, сусідські колодязі)? Якщо неподалік від обраної Вами ділянки вже є пробурені свердловини або криниці, варто спробувати дізнатися у їх власників результати висновків СЕС на вміст хімічних та бактеріологічних домішок у воді, а також попросити трохи води, щоб простими методами самостійно оцінити якість води.


Каналізація


- За відсутності центральної каналізаційної системи Вам доведеться зайнятися створенням власної, локальної, в цьому випадку бажано заздалегідь, до початку будівництва, передбачити її тип (залежно від глибини залягання ґрунтових вод), місце розташування (площа дренажного поля може займати до 1-2 соток) і зручний під'їзд для асенізаційної машини.


Форма і розмір ділянки, орієнтація по сторонах світу


- Чи буде ділянка відповідати площі будинку (прийнято орієнтуватися на норму 1 сотка землі на 10 кв. м будинку)? Безумовно, дане співвідношення є дуже приблизними, проте не варто ним нехтувати - при істотному його порушенні ліквідність майбутньої нерухомості може виявитися нижче очікуваного рівня.


- Чи не завадить форма ділянки будівництва обраного Вами проекту? Слід пам'ятати, що відстані від меж ділянки до стін будинку повинні бути не менше 3 м (6,0 м - мінімальна відстань між стінами сусідських будинків з негорючих матеріалів).


- Чи вийде зорієнтувати будинок по сторонах світу - найбільші вікна на південь (ефективно з точки зору опалення та освітлення)?
- Який вигляд буде відкриватися в кожну сторону? Що буде видно сусідам?


Рельєф


- Чи готові ви нести додаткові витрати при будівництві будинку на рельєфі? Або навпаки - шукаєте саме нестандартне рішення?
- Як підняти (опустити) матеріали і техніку?
- Куди буде збиратися вода після дощу? Можливо, варто розглянути створення озер в цьому місці або підсипати ґрунт із спорудженням підпірної стінки.
- Як відвести воду з розташованих вище ділянок (за їх наявності)?


Якість і склад ґрунту


- Які ґрунти - наявність родючого шару і його глибина? Що під ним (від цього залежить тип фундаменту)? При мізерності ґрунту оцініть свої можливості по його завезенню (мінімальна товщина: під газон - 0,2 м, під кущі - 0,5 м, під дерева - 1 м).
- Кислотність, сіль - багато звичних садових рослини не виносять кислих або солоних ґрунтів.
Наявні споруди і насадження
- Чи будуть заважати будівництву старі споруди і насадження? Або навпаки - будинок, який пізніше піде під знос, можна використовувати як тимчасове житло, а частину старих, але здорових дерев залишити, включивши в садовий ансамбль?
- Чи можна зрізати наявні дерева, або навпаки - деякі повинні бути обов'язково збережені?
Наявність документів на землю та на будови (якщо є)
- Які документи на землю і наявні будови є у продавця (держакт, виписка з Державного земельного кадастру)? Якщо ділянка або об'єкти на ньому не зареєстровані, покупець піддає себе великим ризикам.
- Винесені чи межі ділянки в натуру (має право робити тільки компанія з сертифікованим землевпорядником)? В іншому випадку, різко зростає ймовірність майбутніх межових спорів або навіть втрати ділянки.
 

 

© 2018 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Самое популярное

Главные новости

Информация о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

Вниманию исполнителей работ по землеустройству: справочник природно-сельскохозяйственного районирования Украины

Подробнее...

Структура электронного документа о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

К вниманию пользователей Земельного портала Украины! На нашем сайте обновлена база земельного законодательства

Подробнее...

Изменения в Земельный кодекс по проведению земельных торгов

Подробнее...

О необходимости предоставления нотариусам документа о денежной оценке земельного участка и взимания государственной пошлины при удостоверении сделок по отчуждению земельных участков, принадлежащих юридическим лицам

Подробнее...

О налогообложении субаренды земельных участков государственной или коммунальной собственности

Подробнее...

Заполнение декларации плательщика единого налога четвертой группы по предоставлению сведений о наличии земельных участков

Подробнее...

Об изменениях в Налоговый кодекс в части платы за землю и индексации нормативной денежной оценки земель

Подробнее...

Коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2015 год

Подробнее...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Услуги для бизнесу

 
 
 

Продати земельну ділянку

 

©2018 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40