Кадастровая карта

База земельного законодательства

База земельных участков

Законодательство: обзоры, комментарии

Вопросы - ответы

Индивидуальное хозяйство: дом, сад

Пошаговые схемы

Фермерство: создание, ведение, налоги

Шаблоны документов

Полезная информация и ссылки

Защита прав на землю

Видеоматериалы по земельным отношениям

Огляд земельного законодавства Огляд новин законодавства за період 13.10 - 19.10.2012р.

 

         16.10.2012

 Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Статуту публічного акціонерного товариства "Державний земельний банк" від 25 липня 2012 р. № 934

Вказаною постановою, відповідно до статті 7 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, затверджується Статут публічного акціонерного товариства “Державний земельний банк".

 Набрання чинності 19.10.2012р.

 

16.10.2012

Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо оформлення спадщини" р№ 11047 від 30.07.2012р.

 Метою прийняття закону є включення до законодавчих актів, зокрема до Цивільного кодексу України та Закону України “Про нотаріат”, таких норм, які б закріпили за сільськими, селищними радами виключно весь процес оформлення спадщини сільським спадкоємцям.

 На даний час Закон не підписано Президентом.

           

          16.10.2012

Верховною Радою України прийнято Постанову "Про призначення членів наглядової ради публічного акціонерного товариства "Державний земельний банк"

 Відповідно до статті 7 Закону "Про банки і банківську діяльність", Верховна Рада призначила членами наглядової ради публічного акціонерного товариства "Державний земельний банк" Євгена Бердникова, Едуарда Лозовського, Ігоря Прийму, Віталія Саблука, Галину Янчук.

 Постанова на даний час не опублікована.

 

16.10.2012

Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо перерозподілу видатків Державному агентству земельних ресурсів України)" р№ 11305 від 08.10.2012р.

 Законом передбачено у межах загального обсягу бюджетних призначень, встановлених у спеціальному фонді державного бюджету Державному агентству земельних ресурсів за бюджетною програмою "Видача державних актів на право приватної власності на землю в сільській місцевості", здійснити перерозподіл видатків державного бюджету шляхом зменшення на 785 тис. гривень видатків розвитку та збільшення на цю ж суму видатків споживання (на оплату праці). Тобто, загальний обсяг видатків державного бюджету не зміниться.

 Зазначені зміни дозволять провести розрахунки з оплати праці з фахівцями, які залучені до виконання заходів щодо реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку Проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру".

 На даний час Закон не підписано Президентом.

             

           17.10.2012

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 10 жовтня 2012 р. № 930

 Вказаною постановою вносяться зміни у ряд постанов КМУ(щодо діяльності Держземагентства) в частині заміни слів “Державному комітету по земельних ресурсах” замінити словами “Державному агентству земельних ресурсів”, та слово “Держкомзем” у всіх відмінках замінити словом “Держземагентство” у відповідному відмінку.

Також у деяких постановах вносяться зміни у частині - позицію “Кулініч Олег Миколайович - Голова Держкомзему, замінити позицією “Тимченко Сергій Михайлович - Голова Держземагентства.

 Набрання чинності 19.10.2012р.

 

17.10.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про передачу в оренду земельної ділянки із зміною цільового призначення" від 10 жовтня 2012 р. № 758-р

 1. Відповідно до статей 20, 122, 124, 134 і 207 Земельного кодексу України передати публічному акціонерному товариству “Волинь-Цемент” земельну ділянку площею 13,23 гектара (землі запасу сільськогосподарського призначення (рілля), розташовану за межами населених пунктів на території Славутського району Хмельницької області, в оренду із зміною цільового призначення на строк дії спеціального дозволу на користування надрами від 18 квітня 2003 р. № 2961 для розширення кар’єру з видобування глини Кривинського родовища глини.

 Славутській районній держадміністрації укласти договір оренди зазначеної земельної ділянки в установленому законодавством порядку.

 2. Публічному акціонерному товариству “Волинь-Цемент” відшкодувати відповідно до законодавства втрати сільськогосподарського виробництва.

 Набрання чинності 17.10.2012р.

 

17.10.2012

Лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27.09.2012 № 10-1391/0/4-12 "Про практику застосування судами при розгляді справ окремих норм земельного права"

 Відповідно до статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статті 3607 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) доводиться до відома голів апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, що Верховним Судом України за наслідками розгляду заяв про перегляд судових рішень з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах прийнято ряд постанов у земельних спорах та сформульовано обов'язкові для всіх судів України правові позиції.

 Опубліковано 17.10.2012р.

 

17.10.2012

Лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27.09.2012 № 10-1387/0/4-12 "Про практику застосування судами при розгляді справ окремих норм законодавства про власність та спадкування"

 Відповідно до статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статті 3607 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) доводиться до відома голів апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, що Верховним Судом України за наслідками розгляду заяв про перегляд судових рішень з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах прийнято ряд постанов у справах про власність і спадкування та сформульовано обов'язкові для всіх судів України правові позиції.

 Опубліковано 17.10.2012р.

 

17.10.2012

Прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру"

 Наразі текст постанови відсутній на сайті КМУ та на сайті Верховної Ради України. "Старий" проект від 18 сiчня 2012 знаходиться на сайті Держземагентства.

 

 

 

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Самое популярное

Главные новости

Информация о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

Вниманию исполнителей работ по землеустройству: справочник природно-сельскохозяйственного районирования Украины

Подробнее...

Структура электронного документа о нормативной денежной оценке земель населенных пунктов

Подробнее...

К вниманию пользователей Земельного портала Украины! На нашем сайте обновлена база земельного законодательства

Подробнее...

Изменения в Земельный кодекс по проведению земельных торгов

Подробнее...

О необходимости предоставления нотариусам документа о денежной оценке земельного участка и взимания государственной пошлины при удостоверении сделок по отчуждению земельных участков, принадлежащих юридическим лицам

Подробнее...

О налогообложении субаренды земельных участков государственной или коммунальной собственности

Подробнее...

Заполнение декларации плательщика единого налога четвертой группы по предоставлению сведений о наличии земельных участков

Подробнее...

Об изменениях в Налоговый кодекс в части платы за землю и индексации нормативной денежной оценки земель

Подробнее...

Коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2015 год

Подробнее...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Услуги для бизнесу

 
 
 

Продати земельну ділянку

 

©2018 Ассоциация «Земельный союз Украины»

Все права защищены. Этот веб-сайт является собственностью Ассоциации «Земельный союз Украины».Все исключительные имущественные и неимущественные авторские права на информацию, размещаемую на сайте www.zem.ua принадлежат Ассоциации «Земельный союз Украины» или непосредственному автору этих материалов, если в тексте не указывается другое. Запрещается воспроизведение и использование любой части этого веб-сайта и информации, размещенной на нем, в любом формате, включая графический, электронный, копирование или использование любым другим способом без предварительного письменного согласия Ассоциации «Земельный союз Украины».

 

По вопросам сотрудничества, а также для представителей СМИ т. 098-156-40-40