Публічна кадастрова карта

База земельного законодавства

База земельних ділянок

Законодавство: огляди, коментарі

Питання - відповіді

Господарство: дім, сад, город

Покрокові схеми

Фермерство: створення, ведення, оподаткування

Шаблони документів

Корисна інформація та посилання

Захист прав на землю

Відеоматеріали по земельних відносинах

Дорожні карти (покрокові схеми) Як продати частину земельної ділянки?

Останні матеріали

Здійснити вказані дії можна двома шляхами:
 
1. Шляхом продажу частки у праві власності на земельну ділянку. 
 
В такому випадку між Вами та тією особою, яка придбає частку, виникнуть правовідносини спільної власності на земельну ділянку. Договір про продаж частки у праві власності на земельну ділянку підлягає нотаріальному посвідченню.
 
Увага!
Недоліком цього шляху є те, що усі дії, пов’язані із передачею земельної ділянки в оренду, встановлення на земельній ділянці земельних сервітутів, продаж земельної ділянки Ви будете здійснювати виключно разом із співвласником. Якщо ж Ви у подальшому захочете продати свою частку, інший співвласник буде мати переважне перед іншими покупцями право придбати вашу частку за ціною, за яку вона продається. Використання земельної ділянки теж має відбуватись лише за Вашої спільної згоди. Теж саме стосується і застави земельної ділянки.
Позитивним моментом застосування такого механізму є те, що для продажу частки у праві власності без формування нової земельної ділянки не потрібно проводити землевпорядні роботи (за умови, звісно, якщо земельна ділянка вже має кадастровий номер).
 
2. Шляхом виділення частини земельної ділянки, яка згодом буде продана, у окрему земельну ділянку. 
 
Недоліком такого механізму є необхідність проведення і фінансування землевпорядних робіт. 
Але користь від застосування зазначеного механізму полягає в тому, що після того, як частина земельної ділянки буде сформована в окрему земельну ділянку із окремим кадастровим номером, Ви можете самостійно, без узгодження із Вашим майбутнім сусідом вирішувати, як використовувати земельну ділянку, передавати її в оренду, продавати чи надавати у заставу.
 
 
ДЛЯ ПОДІЛУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НЕОБХІДНО ВЧИНИТИ НАСТУПНІ ДІЇ:
 
Крок 1
Перевірте, чи зареєстрована Ваша земельна ділянка у Державному земельному кадастрі та чи зареєстровано право власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо ні – необхідно вчинити відповідні дії (покрокові інструкції із вчинення цих дій ви можете знайти на сайті zem.ua).
 
Крок 2
Замовити у землевпорядної організації виготовлення технічної документації із  землеустрою  щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.
 
Щоб знайти таку організацію можна:
звернутися до сусідів чи знайомих, які оформляли документи на землю, та запитати їх, яка організація це робила;
звернутися до місцевої ради – як правило, на території сільської чи міської ради працюють декілька землевпорядних організацій;
звернутися до районного (міського) відділу (управління) Держземагентства України та дізнатися, які організації працюють на території Вашого району або населеного пункту;
здійснити пошук в мережі Інтернет.
 
Увага! 
Виконавцем робіт у обраній Вами землевпорядній організації може бути лише особа, що має сертифікат інженера-землевпорядника. Перелік таких осіб розміщений на офіційному сайті Держземагентства за адресою: http://www.dazru.gov.ua (підрозділ «Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників» розділу «Ліцензування та сертифікація»). Без наявності такого сертифікату у виконавця робіт технічна документація буде вважатись недійсною і державну реєстрацію земельної ділянки здійснено не буде.
 
Важливо: 
Поділ земельної ділянки приватної власності – особиста справа кожного власника і ніяких дозволів владних органів (місцевої ради, виконкому, місцевих державних адміністрацій, управлінь Держземагентства) на її розроблення отримувати не потрібно.
 
Важливо знати!
Складання технічної документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі кожної земельної ділянки, які утворяться у результаті поділу, їх геодезичні координати та скласти кадастрові плани земельних ділянок, і при потребі, встановити межові знаки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про земельні ділянки до Державного земельного кадастру. У подальшому це дозволить державним органам, відновлювати межі земельних ділянок і краще захистити Ваше право та право Вашого майбутнього сусіда на землю. 
 
Увага!
Якщо Ваша земельна ділянка перебуває у користуванні іншої особи (наприклад в оренді або на праві земельного сервітуту) або знаходиться під заставою, то поділ земельної ділянки слід письмово узгоджувати відповідно із користувачем або заставодержателем. Підпис цієї особи на листі-погодженні нотаріально посвідчується. Листи-погодження долучаються до технічної документації.
 
КРОК 3
Домовтесь з землевпорядною організацією про вартість, строки виконання робіт та укладіть відповідний договір. Будьте уважні при укладенні договору! Обов’язково повністю прочитайте проект договору, а якщо якісь із його умов Вам незрозумілі – зверніться по допомогу до юристів (або родичів, сусідів, знайомих). Зразковий договір Ви зможете знайти на Земельному порталі України ZEM.ua
Зверніть увагу на те, щоб в договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт! Строк виконання робіт згідно законодавства не може перевищувати 6 місяців.
 
КРОК 4
Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію у строки, встановлені договором. Межі земельної ділянки, при потребі, мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Технічна документація має бути складена у паперовій формі та у формі електронного документу.
 
Увага!
Обов’язково вимагайте від землевпорядної організації надання Вам примірника виготовленої землевпорядної документації у паперовій формі. У разі виникнення спору щодо меж земельної ділянки у суді, вона буде слугувати доказом.
 
КРОК 5
Вам слід звернутися до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі Держземагентства України із заявами про державну реєстрацію земельних ділянок. Якщо інше не передбачено договором про розроблення землевпорядної документації, до цього органу має звертатись землевпорядна організація.
До заяви додається:
копія документа, що посвідчує особу;
копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені (договір, довіреність);
копія документа про присвоєння податкового номера;
розроблена технічна документація із землеустрою у паперовому вигляді та у формі електронного документу;
документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.
 
Важливо знати!
Технічна документація не підлягає затвердженню жодним органом державної влади та місцевого самоврядування і вимоги щодо протилежного - незаконні.
 
КРОК 6 
Подана Вами заява на протязі 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства у районі (місті), за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, а межі Вашої ділянки не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє обидві земельні ділянки у Державному земельному кадастрі і видає Вам Витяги із Державного земельного кадастру про кожну земельну ділянку із зазначенням у ньому їх кадастрових номерів.
 
Увага!
Кадастровий номер земельної ділянки, яка була поділена, скасовується, а кожній новоутвореній земельній ділянці буде присвоєний власний новий кадастровий номер
 
КРОК 7 
Отримавши витяги із Державного земельного кадастру, слід звернутись до Реєстраційної служби відповідного підрозділу Міністерства юстиції України за місцезнаходженням земельних ділянок із заявами про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку. За наслідками розгляду заяв, Ваше право буде зареєстровано, що буде підтверджено Свідоцтвом про право власності на кожну земельну ділянку і відповідними Витягами із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
 
З цього часу Ваше право на земельні ділянки зареєстроване і разом із покупцем земельної ділянки Ви можете йти до нотаріуса і укладати договір купівлі-продажу земельної ділянки.
 
 
 
 
 
 
 
© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

Найпопулярніше

Головні новини

Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги виконавців робіт із землеустрою: довідник природно-сільськогосподарського районування України

Детальніше...

Структура електронного документу про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів

Детальніше...

До уваги користувачів Земельного порталу України! На нашому сайті оновлено базу земельного законодавства

Детальніше...

Зміни до Земельного кодексу щодо проведення земельних торгів

Детальніше...

Щодо необхідності надання нотаріусам документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів щодо відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам

Детальніше...

Щодо оподаткування суборенди земельних ділянок державної або комунальної власності

Детальніше...

Заповнення декларації платника єдиного податку четвертої групи щодо надання відомостей про наявність земельних ділянок

Детальніше...

Про зміни до Податкового кодексу в частині плати за землю та індексацію нормативної грошової оцінки земель

Детальніше...

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2015 рік

Детальніше...

Консультації

 

Послуги для фізосіб

 

Послуги для бізнесу

 
 

Продати земельну ділянку

 

© 2019 Асоціація «Земельна спілка України»

Всі права захищені. Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України». Всі виключні майнові і немайнові авторські права на інформацію, що розміщується на сайті www.zem.ua належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цього веб-сайту та інформації, розміщеної на ньому, в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання будь-яким іншим способом без попередньої письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

З питань співпраці, а також для представників ЗМІ т. 
098-156-40-40