Як продати частину земельної ділянки?

Здійснити вказані дії можна двома шляхами:
 
1. Шляхом продажу частки у праві власності на земельну ділянку. 
 
В такому випадку між Вами та тією особою, яка придбає частку, виникнуть правовідносини спільної власності на земельну ділянку. Договір про продаж частки у праві власності на земельну ділянку підлягає нотаріальному посвідченню.
 
Увага!
Недоліком цього шляху є те, що усі дії, пов’язані із передачею земельної ділянки в оренду, встановлення на земельній ділянці земельних сервітутів, продаж земельної ділянки Ви будете здійснювати виключно разом із співвласником. Якщо ж Ви у подальшому захочете продати свою частку, інший співвласник буде мати переважне перед іншими покупцями право придбати вашу частку за ціною, за яку вона продається. Використання земельної ділянки теж має відбуватись лише за Вашої спільної згоди. Теж саме стосується і застави земельної ділянки.
Позитивним моментом застосування такого механізму є те, що для продажу частки у праві власності без формування нової земельної ділянки не потрібно проводити землевпорядні роботи (за умови, звісно, якщо земельна ділянка вже має кадастровий номер).
 
2. Шляхом виділення частини земельної ділянки, яка згодом буде продана, у окрему земельну ділянку. 
 
Недоліком такого механізму є необхідність проведення і фінансування землевпорядних робіт. 
Але користь від застосування зазначеного механізму полягає в тому, що після того, як частина земельної ділянки буде сформована в окрему земельну ділянку із окремим кадастровим номером, Ви можете самостійно, без узгодження із Вашим майбутнім сусідом вирішувати, як використовувати земельну ділянку, передавати її в оренду, продавати чи надавати у заставу.
 
 
ДЛЯ ПОДІЛУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НЕОБХІДНО ВЧИНИТИ НАСТУПНІ ДІЇ:
 
Крок 1
Перевірте, чи зареєстрована Ваша земельна ділянка у Державному земельному кадастрі та чи зареєстровано право власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо ні – необхідно вчинити відповідні дії (покрокові інструкції із вчинення цих дій ви можете знайти на сайті zem.ua).
 
Крок 2
Замовити у землевпорядної організації виготовлення технічної документації із  землеустрою  щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.
 
Щоб знайти таку організацію можна:
звернутися до сусідів чи знайомих, які оформляли документи на землю, та запитати їх, яка організація це робила;
звернутися до місцевої ради – як правило, на території сільської чи міської ради працюють декілька землевпорядних організацій;
звернутися до районного (міського) відділу (управління) Держземагентства України та дізнатися, які організації працюють на території Вашого району або населеного пункту;
здійснити пошук в мережі Інтернет.
 
Увага! 
Виконавцем робіт у обраній Вами землевпорядній організації може бути лише особа, що має сертифікат інженера-землевпорядника. Перелік таких осіб розміщений на офіційному сайті Держземагентства за адресою: http://www.dazru.gov.ua (підрозділ «Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників» розділу «Ліцензування та сертифікація»). Без наявності такого сертифікату у виконавця робіт технічна документація буде вважатись недійсною і державну реєстрацію земельної ділянки здійснено не буде.
 
Важливо: 
Поділ земельної ділянки приватної власності – особиста справа кожного власника і ніяких дозволів владних органів (місцевої ради, виконкому, місцевих державних адміністрацій, управлінь Держземагентства) на її розроблення отримувати не потрібно.
 
Важливо знати!
Складання технічної документації із землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі кожної земельної ділянки, які утворяться у результаті поділу, їх геодезичні координати та скласти кадастрові плани земельних ділянок, і при потребі, встановити межові знаки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про земельні ділянки до Державного земельного кадастру. У подальшому це дозволить державним органам, відновлювати межі земельних ділянок і краще захистити Ваше право та право Вашого майбутнього сусіда на землю. 
 
Увага!
Якщо Ваша земельна ділянка перебуває у користуванні іншої особи (наприклад в оренді або на праві земельного сервітуту) або знаходиться під заставою, то поділ земельної ділянки слід письмово узгоджувати відповідно із користувачем або заставодержателем. Підпис цієї особи на листі-погодженні нотаріально посвідчується. Листи-погодження долучаються до технічної документації.
 
КРОК 3
Домовтесь з землевпорядною організацією про вартість, строки виконання робіт та укладіть відповідний договір. Будьте уважні при укладенні договору! Обов’язково повністю прочитайте проект договору, а якщо якісь із його умов Вам незрозумілі – зверніться по допомогу до юристів (або родичів, сусідів, знайомих). Зразковий договір Ви зможете знайти на Земельному порталі України ZEM.ua
Зверніть увагу на те, щоб в договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт! Строк виконання робіт згідно законодавства не може перевищувати 6 місяців.
 
КРОК 4
Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію у строки, встановлені договором. Межі земельної ділянки, при потребі, мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Технічна документація має бути складена у паперовій формі та у формі електронного документу.
 
Увага!
Обов’язково вимагайте від землевпорядної організації надання Вам примірника виготовленої землевпорядної документації у паперовій формі. У разі виникнення спору щодо меж земельної ділянки у суді, вона буде слугувати доказом.
 
КРОК 5
Вам слід звернутися до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі Держземагентства України із заявами про державну реєстрацію земельних ділянок. Якщо інше не передбачено договором про розроблення землевпорядної документації, до цього органу має звертатись землевпорядна організація.
До заяви додається:
копія документа, що посвідчує особу;
копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені (договір, довіреність);
копія документа про присвоєння податкового номера;
розроблена технічна документація із землеустрою у паперовому вигляді та у формі електронного документу;
документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.
 
Важливо знати!
Технічна документація не підлягає затвердженню жодним органом державної влади та місцевого самоврядування і вимоги щодо протилежного - незаконні.
 
КРОК 6 
Подана Вами заява на протязі 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства у районі (місті), за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, а межі Вашої ділянки не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє обидві земельні ділянки у Державному земельному кадастрі і видає Вам Витяги із Державного земельного кадастру про кожну земельну ділянку із зазначенням у ньому їх кадастрових номерів.
 
Увага!
Кадастровий номер земельної ділянки, яка була поділена, скасовується, а кожній новоутвореній земельній ділянці буде присвоєний власний новий кадастровий номер
 
КРОК 7 
Отримавши витяги із Державного земельного кадастру, слід звернутись до Реєстраційної служби відповідного підрозділу Міністерства юстиції України за місцезнаходженням земельних ділянок із заявами про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку. За наслідками розгляду заяв, Ваше право буде зареєстровано, що буде підтверджено Свідоцтвом про право власності на кожну земельну ділянку і відповідними Витягами із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
 
З цього часу Ваше право на земельні ділянки зареєстроване і разом із покупцем земельної ділянки Ви можете йти до нотаріуса і укладати договір купівлі-продажу земельної ділянки.
 
 
 
 
 
 
 
© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
 

Про "Земельну спілку України"

 

 

Асоціація "Земельна Спілка України" (ЗСУ) була заснована в 2004 році групою землевпорядних організацій. Асоціація є недержавною неприбутковою організацією.
 

Клієнти та партнери

  • Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин ВР
  • Міністерство аграрної політики та продовольства
  • Держгеокадастр
  • Міністерство юстиції України
  • Державна реєстраційна служба України
  • Національний Університет біоресурсів і природокористування України
  • Проект USAID АгроІнвест
  • Проект USAID Правова країна
  • United Nations Development Programme (UNDP)
  • Food and Agriculture Organization (FAO)
  • BVVG Bodenverwertungs- und -verwaltungs GmbH
  • Асоціація фермерів та приватних землевласників України
  • Український союз промисловців та підприємців
  • Українська національна іпотечна асоціація
  • Асоціація адвокатів України
  • Український клуб аграрного бізнесу

Змі про нас

Земельна реформа 2021 – дорожня карта запуску ринку землі

Детальніше...

Війна за ринок землі – законопроєкт №2194...

Детальніше...

Зміна підходу до розрахунку нормативної грошової оцінки землі – що зміниться для аграріїв та власників паїв?

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. Відповідний проєкт постанови уряду розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. AgroPolit.com дізнався думку авторів постанови, землевпорядників та фахівців із земельних питань про причини та наслідки нововведень.

Детальніше...

Голова Держгеокадастру пояснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи

Детальніше...

Земля громадам від Президента: де її шукати?

Детальніше...

Роман Лещенко – про передачу державних земель народу, інвентаризацію, корупцію, детінізацію, безоплатну приватизацію

Детальніше...

Держгеокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників

Держгекокадастр за 2 місяці скоротить 60% працівників. Про це під час Всеукраїнського земельного форуму заявив керівник Держгеокадастру Роман Лещенко. 
Детальніше...

Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту

Детальніше...

Суд заарештував земельні ділянки Андрія Вавриша - "Наші Гроші"

Детальніше...

Що не так із новим податком на землю

Детальніше...

Послуги

Увага!

Земельна спілка України

- не надає безкоштовних консультацій

- не допомагає безкоштовно отримати і оформити землю

- не займається оформленням окремих ділянок площею менше 2,1 га або паїв

- не працює у вихідні і святкові дні

 

Для замовлення послуг звертайтеся за телефонами:

38 098 508 80 00

Наша електронна пошта

office@zsu.org.ua

 

 

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України через мережу з більш ніж 40 представництв і партнерських організацій:

 

Усні консультації

 

Письмові консультації

 

Земельні спори (в тому числі межові). Їх вирішення в суді

 

Оскарження упереджених висновків державних органів щодо документації із землеустрою та оцінки земель

 

Первинна громадська науково-технічна експертиза документації із землеустрою та оцінки земель

 

Безпілотні технології в сільському господарстві

 

Безпілотні технології в промисловості

 

Проект відведення земельної ділянки. Технічна документація із землеустрою

 

Купівля-продаж землі

 

Оптимізація плати за землю

 

Аудит земельної ділянки

 

Підготовка договорів і кошторисів щодо землевпорядних послуг

 

Інвентаризація земель

 

Топозйомка 1:500, 1:2000

 

Представництво інтересів

 

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки

 

Винесення в натуру меж земельної ділянки

 

Зміна цільового призначення (переведення земель)

 

Оформлення договорів оренди землі та їх подовження

 

Переоформлення земельної ділянки на нового власника

 

Брокерські послуги

 

Законотворча діяльність та лобіювання інтересів

 

Консолідація земель сільськогосподарського призначення (формування єдиних масивів)

 

Розділ і об'єднання земельних ділянок

 

Розробка еколого-економічного обґрунтування

 

Експертна грошова оцінка земельної ділянки

 

Комерційні послуги для фермерів

 

Супровід угод, пов'язаних із землею

 

Чому клієнти обирають Земельну спілку України?

 

З послугами для агробізнесу Ви можете ознайомитися на наших сайтах (http://zem.com.ua/ та http://koshyl.wix.com/land-for-garden)

 

Послуги для компаній

 

 

 

 

 

Послуги для громадян

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.