Держгеокадастр потрібно очищувати від корупції - Роман Лещенко

  Роман Лещенко, Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з 11 червня 2020 року
 
 
Багато людей відчайдушно боролися за посаду голови Держгеокадастру. Але не я. Протягом багатьох років я викладав в університеті та керував сімейним бізнесом – приватним фермерським господарством у Черкаській області. Торік мене запросили приєднатись до команди Володимира Зеленського у ролі Уповноваженого Президента України із земельних питань. Я прийняв пропозицію Президента, адже знав із власного досвіду, яке значення має земля для селян і громад, і як багато її розкрадається або неправильно адмініструється бюрократами всіх мастей.
 
Я об’їздив всю країну, зустрічався із фермерами та представниками місцевих громад. Куди б не приїздив, всюди чув від людей, як земельна корупція забирає сили та гальмує розвиток малих і середніх фермерів по всій Україні, позбавляючи їх можливостей робити інвестиції, отримувати доступ до кредитних ресурсів та використовувати потенціал своїх земель. Цілком очевидно, що без трансформації державних інституцій, відповідальних за земельні відносини, фермери не відчують позитивних змін від земельної реформи, розпочатої Президентом Зеленським. 
 
Отже, я прийняв новий виклик, очоливши  один із найбільш корумпованих державних органів - Держгеокадастр. Я розумію, які складні і масштабні завдання попереду. Однак, я дуже хочу, щоб мої діти жили у країні з розквітлими та сповненими життям, а не спустошеними та спорожнілими, селами та містечками. Ми, українці, не маємо права здаватися і не можем програти. 
 
Я бачу історичну місію Держгеокадастру у тому, щоб допомагати Україні ефективно розпоряджатися своїми сільськогосподарськими угіддями та унікальними природними ресурсами, забезпечувати основу для планування та збору надходжень до місцевих бюджетів, сприяти розвитку приватного сектору, особливо у сфері сільського господарства, і, головне – захищати права громадян на землю та забезпечити їм безперешкодний доступ до якісних послуг.
 
Охоплений тотальною корупцією Держгеокадастр провалив свою місію у попередні роки. Водночас його робота зараз, як ніколи, потрібна, аби допомогти країні швидко подолати негативні наслідки кризи. Відтак трансформація Держгеокадастру у вільного від корупції провідного провайдера геопросторових даних відкриває для усіх нас величезні можливості. 
 
Перше, з чого почну свою роботу на посаді, - це боротьба з розкраданням нашого спільного скарбу – державних земель. Чесним співробітникам із незаплямованою репутацією немає чого боятися, проте будь-які свідчення незаконної або неналежної поведінки будуть негайно розслідуватись.
 
Друге пріоритетне завдання – докласти всіх можливих зусиль для ухвалення необхідного законодавства, яке забезпечить передачу державних земель у розпорядження органів місцевого самоврядування, дозволить нам спростити та перевести «в цифру» усі процеси управління земельними ресурсами, проводити електронні земельні аукціони, а також створить для фермерів стимули для виходу з тіні та отримання доступу до банківських кредитів і державної підтримки.
 
Для реалізації нашої місії нам знадобиться підтримка багатьох урядових структур, а також громадянського суспільства, приватного сектору та міжнародних партнерів. Це допоможе нам викривати корупцію на всіх рівнях та боротися із нею, водночас чітко фокусуючи увагу на складних технічних завданнях та відповідному оснащенні нашого персоналу для чесного й гідного служіння країні.
 
Впевнений, що за умов всебічної підтримки, ми виконаємо поставлене Президентом історичне завдання: зробимо Україну лідером аграрного сектору, а українців - справжніми господарями нашої Богом даної землі.
 
 
Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації