Порядок та строки приватизації земельної ділянки?

  Відповідно до чинного законодавства України кожен громадянин, який користується земельною ділянкою, має право на безоплатну її приватизацію у межах норм, визначених законом.

Довідкова інформація! Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на приватизацію земельних ділянок в таких розмірах:

  • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;
  • для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га.

 

Зверніть увагу! Громадянин України може отримати земельну ділянку у власність шляхом безоплатної приватизації тільки один раз по кожному виду користування у межах норм, визначених законом.

 

Безоплатна приватизація земельної ділянки здійснюється за наступним порядком:

 

КРОК 1. Подання громадянином України до місцевої ради (якщо земельна ділянка знаходиться у межах населеного пункту) або районної адміністрації ( якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту) заяви про безоплатну передачу земельної ділянки у власність. У заяві зазначається площа та цільове призначення земельної ділянки. Площа не може перевищувати норм, визначених ст. 121 Земельного кодексу України.

 

КРОК 2. Прийняття рішення місцевою радою або районною державною адміністрацією щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою.

Строк:Місцева рада або районна державна адміністрація зобов’язана прийняти рішення у місячний термін.

 

КРОК 3. Звернення особи, що бажає приватизувати земельну ділянку, до землевпорядної організації та укладення договору з метою розробки документації із землеустрою.

 

КРОК 4. Розробка документації із землеустрою землевпорядною організацією.

Строк:Визначається за домовленістю між замовником землевпорядної документації та землевпорядною організацією.

 

КРОК 5. Подання до місцевої ради або районної державної адміністрації розробленої документації із землеустрою.

 

КРОК 6. Прийняття рішення про затвердження документації із землеустрою та передачу земельної ділянки у власність

Строк: Місцева рада або районна державна адміністрація повинна прийняти рішення протягом двох тижнів.

 

Зверніть увагу! Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації даного права. А тому після отримання рішення про передачу у власність земельної ділянки і отримання державного акту на право власності на земельну ділянку необхідно здійснити реєстрацію такого права.

 

 

 

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.