Чи можна сьогодні збільшити шляхом безкоштовної приватизації земельну ділянку площею 0,6 га, яку було отримано для ведення особистого селянського господарства до запровадження в дію чинного Земельного кодексу України?

Безкоштовна приватизація земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства здійснюється в порядку та у межах, визначених Земельним кодексом України.

 Для ведення особистого селянського господарства норми безоплатної передачі земельних ділянок встановлюються в розмірі не більше двох гектарів (ст. 121 "Земельного кодексу України".

 

Також частиною 3 статті 121 Земельного кодексу України передбачено, що розмір земельних ділянок, що передаються громадянину шляхом приватизації для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшений у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

 

Окрім того, ч. 6 ст. 5 Закону України «Про особисте селянське господарство» встановлено, що громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.

 

Таким чином, громадяни України мають право збільшити шляхом безоплатної приватизації для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку до розміру, що становить не більше двох гектар.

 

У такому випадку безоплатна приватизація земельної ділянки буде здійснюватися за загальним порядком безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, що визначений статтею 118 Земельного кодексу України.

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.