Який порядок приватизації земельних ділянок в садівничих та гаражних кооперативах?

  Статтею 22 Закону України "Про кооперацію" встановлено, що кооперативи придбавають земельні ділянки відповідно до Земельного кодексу України.

 

  Відповідно до ст. 41 Земельного кодексу України земельні ділянки можуть надаватися безоплатно у власність гаражно-будівельним кооперативам у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

 

 

Зверніть увагу! Розмір земельної ділянки, що може бути приватизована гаражно-будівельним кооперативом, Земельним кодексом України не встановлений, а визначається з урахуванням відповідних нормативних документів, насамперед, ДБН 360-92** "Планування і забудова міських і сільських поселень", ДБН Б.2.4-1-94 "Планування і забудова сільських поселень".

 

               Садівничі кооперативи (садівницькі товариства) отримують земельні ділянки на підставі ст. 35 Земельного кодексу України. Відповідно до ч. 2 зазначеної статті юридичні особи можуть мати земельні ділянки для ведення садівництва на умовах оренди.

 

Зверніть увагу! Набуття прав на земельні ділянки кооперативами здійснюється саме як юридичними особами, а не окремо громадянами-членами кооперативу.

 

               В той же час, стаття 35 Земельного кодексу України передбачає можливість безоплатної передачі у власність садівницького товариства земель загального користування садівницького товариства.

 

До відома! До земель загального користування садівницького товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування.

 

               Що стосується садівницького товариства (садівничого кооперативу), лише теоретично, враховуючи положення ст. 35 Земельного кодексу України, можна вважати, що для отримання у власність земель загального користування садівницьким товариством необхідно, щоб керівництво садівницького товариства (садівничого кооперативу) звернулося із заявою в місцеві органи влади з проханням про безоплатну передачу у власність земель загального користування, які знаходяться на території цієї організації. До заяви потрібно долучити: план кооперативу, довідку про його державну реєстрацію, статут, виписку з ЄДРПОУ. Крім того, слід підготувати протокол загальних зборів членів кооперативу з рішенням про звернення до органів влади з заявою щодо отримання у власність земель загального користування. Передача земель загального користування у власність садівничим кооперативам відбувається на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на землю. Власником цих земель після завершення приватизації стає власне кооператив як юридична особа.

 

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.