Як правильно порахувати, скільки зерна в якості орендної плати має отримати орендар, якщо розрахунок проводиться в натуральній формі?

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про оренду землі" орендна плата може справлятися у грошовій, натуральній та відробітковій (надання послуг орендодавцю) формах.

 У разі якщо договором оренди встановлено натуральну форму оплати, то обсяги, визначені в натуральній формі, слід перераховувати в грошову форму.

 

Зверніть увагу!На сьогодні розмір орендної плати не повинен бути меншим за 3 % від нормативної грошової оцінки землі. Відповідно, вартість продукції, наданої у натуральній формі як оплата за користування земельною часткою (паєм), в грошовому еквіваленті не може бути меншою.

 

Перерахунок обсягу продукції в грошову форму здійснюється в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року № 672 «Про проведення перерахунку обсягів натуральної та відробіткової форм плати за оренду земельної частки (паю) у грошову».

 

Відповідно до зазначеної Постанови перерахунок обсягів натуральної форми плати за оренду земельної частки (паю) у грошову проводиться, виходячи з фактичної собівартості визначених договором видів продукції, яка склалася в господарстві за минулий рік.

 

Таким чином, щоб розрахувати обсяг зерна, який повинен надаватися орендодавцю орендарем за користування земельною часткою (паєм), необхідно розмір орендної плати в грошовій формі (що не повинен бути менше 3 % від нормативної грошової оцінки землі) перерахувати на кількість зерна, виходячи з тієї вартості зерна, яка склалася у минулому році.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.