Застосування типової форми договору оренди землі та форми типового договору оренди земельної частки (паю)

Типовий договір оренди землі затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220 "Про затвердження Типового договору оренди землі".

 Форма типового договору оренди земельної частки (паю) затверджена Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 17 січня 2000 р. N 5 «Про затвердження форми типового договору оренди земельної частки (паю), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2000 р. N 101/4322.

 

 

При застосуванні як типової форми договору оренди землі, так і форми топового договору оренди земельної частки (паю) слід мати на увазі, що сторони мають право вносити зміни до типових договорів і передбачати додаткові умови та пункти, якщо вони не суперечать законодавству України. Але це має відбуватися за взаємною згодою орендодавця і орендаря.

 Так, відповідно до ч. 4 ст. 179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

 При цьому, використовуючи типовий договір оренди землі пам’ятайте, що при укладанні договору оренди землі досить важливо, щоб у ньому було викладено всі істотні умови договору оренди землі. Якщо цього не буде зроблено, договір не пройде державну реєстрацію. А державна реєстрація для договорів оренди землі є необхідною умовою, оскільки тільки після цієї процедури договір оренди набирає законної сили. Крім того, договір оренди землі, в якому відсутня хоча б одна з істотних умов, може бути визнаний недійсним.

 А тому при використанні типового договору оренди землі необхідно звернути особливу увагу, що деякі істотні умови, які обов’язково повинні бути наявні в договорі оренди землі при його укладенні, не визначені в типовому договорі оренди землі (наприклад, умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки).

 За таких умов, необхідно такі умови вносити в договір оренди землі самостійно, щоб уникнути можливості визнання договору оренди землі недійсним або ж відмови у здійсненні його державної реєстрації.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.