У яких випадках договір купівлі-продажу земельної ділянки може бути визнаний неукладеним?

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України договір вважається укладеним, якщо його сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

 Іншими словами, щоб договір вважався укладеним, необхідно:

  1. 1.дотримання сторонами необхідної форми договору;
  2. 2.досягнення сторонами договору згоди по всіх істотних умовах.

 

 Істотними умовами договору купівлі-продажу земельної ділянки є:

  • умови про предмет договору (земельна ділянка з усіма її характеристиками – кадастровий номер, площа, цільове призначення тощо);
  • умови, визначені статтею 132 Земельного кодексу України;
  • умови, у відношенні яких за заявою хоча б однієї із сторін в обов’язковому порядку повинно бути досягнути згоди.

 У разі якщо сторонами не буде досягнено згоди хоча б щодо однієї умови, зазначеної вище, договір буде вважатися неукладеним.

 Також для укладення договору купівлі-продажу необхідно дотримуватися належної форми договору.

 Відповідно до ч. 4 ст. 132 Земельного кодексу України угоди про перехід права власності на земельну ділянку підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

 Частиною 3 ст. 640 Цивільного кодексу України визначено, що договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а в разі необхідності і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.

 

Майте на увазі! Пленум Верховного суду України у своїй Постанові від 06 листопада 2009 року № 9 «Про практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» зазначив, що вимога сторони в суді про визнання правочину (договору) неукладеним не відповідає можливим способам захисту цивільних прав та інтересів, передбачених законом. Суди мають відмовляти в позові з такою вимогою. У разі не укладення договору в суд можуть заявлятися лише вимоги, пов’язані з набуттям, збереженням переданого майна без достатньої правової підстави.

 

 

 

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.