Чи має орендар переважне право на отримання земельної ділянки у власність у разі її продажу орендодавцем?

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про оренду землі» орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні - якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.

 У разі наявності бажання орендодавця продати земельну ділянку, останній зобов'язаний повідомити в письмовій формі орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається.

 

 

Орендар має право відмовитися від придбання орендованої земельної ділянки.

 

Майте на увазі!

У разі відмови орендаря від свого переважного права на придбання орендованої земельної ділянки до нового власника такої земельної ділянки переходять права та обов'язки орендодавця за договором оренди цієї земельної ділянки.

 

Зверніть увагу!

Продаж орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності не допускається без згоди на це орендаря.

 

Таким чином, законодавством України передбачено, що орендар має переважне право на купівлю земельної ділянки, що ним орендується, у разі продажу земельної ділянки її власником (орендодавцем). При цьому необхідно, щоб було дотримано декілька умов:

  • власник земельної ділянки (орендодавець) виявив бажання продати земельну ділянку, що перебуває в оренді;
  • орендар готовий сплатити ціну, за яку продається земельна ділянка, та погоджується з умовами, на яких продається земельна ділянка;
  • у разі продажу на аукціоні, пропозиція орендаря повинна бути рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.

 

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.