Істотні умови договору оренди землі. На що власнику земельної ділянки слід звернути увагу при укладенні договору оренди. Строк дії договору оренди

Увага! 
05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який вносить зміни до Земельного кодекс України, Закону «Про оренду землі», «Про особисте селянське господарство». 
 
Чинне законодавство України не передбачає мінімального терміну оренди земель. Земельну ділянку можна передати в оренду і на один місяць. Але власник земельної ділянки має усвідомити, що при короткостроковій оренді орендар не зацікавлений у серйозних вкладеннях у якість землі, збереженні її родючості. Запроваджувати сівозміну при строку оренди в один-два роки неможливо.
 
Максимальний строк оренди встановлений законом у 50 років.
Звертайте увагу також на момент закінчення строку оренди. Цей момент у договорі доцільно визначити таким чином, щоб орендар мав змогу провести збір посіяного на земельній ділянці врожаю. В іншому випадку можливі спори між сторонами договору з цього питання. Тому момент закінчення строку договору доцільно визначити конкретною датою.
 
При укладенні договору оренди слід звертати увагу на закладений у ньому механізм продовження строку оренди. Часто у текстах договорів, підготовлених орендарем, наявні положення, які дозволяють орендарю в односторонньому порядку змінювати вказаний строк. Такі положення ставлять власника земельної ділянки у невигідне становище. Тому ці положення доцільно не зазначати у договорі.
 
 
 
 
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.