Істотні умови договору оренди землі. На що власнику земельної ділянки слід звернути увагу при укладенні договору оренди. Орендна плата – перегляд її розміру, відповідальність за її несплату

Власнику земельної ділянки слід звертати особливу увагу на умови договору щодо порядку перегляду розміру орендної плати. Зазвичай у договорі оренди зазначено лише, що розмір орендної плати переглядається за згодою сторін. 
 
За таких обставин встановлений розмір орендної плати може фактично залишатись незмінним протягом всього строку оренди, що не є доцільним при тривалих строках оренди. Життя йде попереду, змінюються ціни на сільськогосподарську продукцію, змінюється вартість земельної ділянки тощо. Тому доцільним є визначення періодичності перегляду сторонами такого розміру. Варто також зазначити правові наслідки недосягнення сторонами згоди щодо такого перегляду. Зокрема, можливо вказати на право однієї із сторін розірвати договір в односторонньому порядку у разі, коли узгоджене рішення не прийняте.
 
Обов’язковою істотною умовою кожного договору оренди є також визначення відповідальності за несплату орендної плати. Сторонам не варто обмежуватись зазначенням у договорі оренди традиційної фрази на кшталт того, що: «сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством». Доцільно встановити конкретну відповідальність за порушення термінів виплати орендної плати.
 
 
 
 
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».
Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.