Форма державного акту на право власності на земельну ділянку затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року № 449 зі змінами, внесеними Постановою від 12 листопада 2008 року № 1019.
Дана форма державного акту не передбачає можливості відображення земельного сервітуту та внесення відомостей про наявність земельного сервітуту безпосередньо в форму державного акту.
Зверніть увагу! Відповідно до ст. 100 Земельного кодексу України сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Договір про встановлення земельного сервітуту підлягає державній реєстрації. А тому при укладенні договору чи встановленні сервітуту з інших підстав, визначених чинним законодавством України, відображення земельного сервітуту доцільно здійснюватися схематично на кадастровому плані земельної ділянки, який є додатком до укладеного договору сервітуту чи іншого документу, яким встановлено сервітут, що підлягає обов’язковій державній реєстрації.
Відповідно до ч. 3 ст. 101 Земельного кодексу України власник, землекористувач земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, має право вимагати від осіб, в інтересах яких встановлено земельний сервітут, плату за його встановлення, якщо інше не передбачено законом.
Таким чином, чинне законодавство України не встановлює порядку обчислення плати за встановлення земельного сервітуту, а тому розмір плати за встановлення земельного сервітуту та порядок здійснення оплати вирішується за домовленістю сторін.
Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН
© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».