Наслідки розірвання договору оренди землі визначені статтею 34 Закону України "Про оренду землі".
Так, у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Зверніть увагу!
Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця. У разі невиконання орендарем обов'язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов'язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.
Крім того, у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати, а саме:
- на землях сільськогосподарського призначення - за шість місяців;
- на землях несільськогосподарського призначення - за рік.
При цьому слід враховувати, що орендодавець:
- має право вимагати отримання орендної плати, у разі якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах;
- не має права вимагати отримання орендної плати, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов'язань.
Також слід мати на увазі, що у разі розірвання договору оренди землі за погодженням сторін кожна сторона має право вимагати від іншої сторони відшкодування понесених збитків відповідно до закону.
Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН
© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».