Яка процедура зміни цільового призначення земельної ділянки?

Порядок зміни цільового призначення земельних ділянок з ініціативи громадян та юридичних осіб визначено в Постанові Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року № 502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб".

Відповідно до цієї постанови для зміни цільового призначення земельної ділянки її власник має подати заяву (клопотання) про надання дозволу на підготовку проекту відведення земельної ділянки:

  • до сільської, селищної, міської ради (якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту), або
  • до районної державної адміністрації (якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту).

 

До заяви (клопотання) власник додає такі документи:

  1. копію державного акта на право власності на земельну ділянку;
  2. громадянин – власник земельної ділянки – копію паспорта (серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання);
  3. довідку з районного(міського) відділу земельних ресурсів та з районного(міського) відділу архітектури й будівництва про встановлені обмеження (обтяження) на використання земельної ділянки та земельні сервітути;
  4. обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки.

 

Сільська, селищна, міська рада або районна державна адміністрація розглядає заяву (клопотання) й документи, що додаються, та приймає рішення про надання дозволу на підготовку проекту відведення земельної ділянки.

 При цьому для зміни цільового призначення земельної ділянки необхідно розробити проект відведення земельної ділянки.

 Для підготовки проекту відведення земельної ділянки особа, зацікавлена в зміні цільового призначення земельної ділянки, має укласти з землевпорядною організацією договір на складання проекту відведення земельної ділянки.Такою землевпорядною організацією може бути будь-яка державна чи приватна землевпорядна організація, яка має ліцензію на виконання землевпорядних та землеоціночних робіт та ліцензію на виконання геодезичних робіт.

 

Зверніть увагу! Нововиготовлений проект відведення земельної ділянки обов’язково подається на розгляд про комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, де він погоджується:

 

-        органом земельних ресурсів;

-        природоохоронним органом;

-        санітарно-епідеміологічним органом;

-        органом містобудування й архітектури;

-        органом охорони культурної спадщини.

 

      Після отримання зазначених погоджень замовник подає погоджені проектні матеріали до відповідного органу влади (міської ради або районної державної адміністрації) для прийняття рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки.

      Міська рада або районна держадміністрація розглядає подані проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки.

Рішення сільської, селищної, міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення державного акта на право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.

 

Матеріал розроблений Земельною спілкою України по замовленню ПРООН

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

 

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.