Асоціація «Земельна спілка України» прокоментувала Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 06.08.2012 № 808

06 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, якою вносяться зміни до постанов КМУ, які регулюють ведення Поземельної книги, присвоєння кадастрового номеру та надання Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами адміністративних послуг.

 Вступ у силу коментованої Постанови повязувався з прийняттям та набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», пов’язаних зі зменшенням обсягу видатків розвитку за програмою «Проведення земельної реформи» та збільшенням обсягу видатків споживання за програмою «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів». Зазначений Закон № 5303-VI був прийнятий 02 жовтня 2012 року та вступив в силу 11 жовтня 2012 року. Разом із даним Законом набрала чинності і коментована Постанова.

 Внесені Постановою КМУ № 808 зміни є однозначно позитивним кроком, адже надання певних адміністративних послуг Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами звільнено від оплати та визначено, як такі, що надаються на безоплатній основі, також дещо спрощено та конкретизовано деякі процедури щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці тощо.

 Особливо важливе значення для громадян має звільнення від оплати надання деяких адміністративних послуг Держземагентством та його територіальними органами. Зокрема, до адміністративних послуг, що надаються Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами, на безоплатній основі, віднесено наступні:

  • видача витягу з Поземельної книги – (було 71грн);
  • державна реєстрація земельної ділянки – (було 93грн);
  • державна реєстрація державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою - (було 102грн);
  • державна реєстрація права власності на земельну ділянку в разі набуття її на підставі цивільно-правового договору щодо відчуження земельної ділянки або свідоцтва про право на спадщину –(було 97грн);
  • державна реєстрація договору оренди (суборенди) земельної ділянки (її частини) та відповідних змін до нього, договору про розірвання договору оренди (суборенди) земельної ділянки – (було 51 або 129грн);
  • державна реєстрація обмежень у використанні земельної ділянки, земельного сервітуту, емфітевзису і суперфіцію, їх зміни (припинення) – (було 97грн);
  • перевірка файла обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файлу) – було 60грн).

 Також коментованою Постановою внесено зміни до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 № 749. Відтепер, для визначення кадастрового номера земельній ділянці документацію із землеустрою може подати до територіального органу Держземагентства не лише замовник (уповноважена ним особа), а також і розробник такої документації, тобто відповідна землевпорядна організація, що здійснювала розробку такої документації.

 Крім того, досить детально викладено порядок розгляду доопрацьованої документації та прийняття рішення про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці територіальним органом Держземагентства, у разі повернення документації із землеустрою та обмінного файлу через наявність зауважень до неї.

 В цілому прийняту Постанову можна оцінити досить позитивно, адже вона без сумніву значно спрощує та конкретизує процедури присвоєння кадастрового номера земельній ділянці і, що найважливіше, звільняє від оплати досить велику кількість адміністративних послуг, що надаються Держземагентсвом та його територіальними органами, що є вкрай важливими для громадян України.

 

Земельна спілка України

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.