Договір оренди землі укладається між орендодавцем та орендарем, які мають виконувати умови договору. Однак іноді у судовому порядку договір може бути визнаний неукладеним, повідомляє Міністерство юстиції.
Укладення договору оренди земельної ділянки здійснюється:
- щодо земель приватної власності – за згодою орендодавця та особи, яка вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку;
- щодо земель державної або комунальної власності - на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування; або на підставі цивільно-правового договору чи в порядку спадкування.
Істотні умови договору оренди земельної ділянки:
- об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
- дата укладення та строк дії договору оренди;
- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін.
Якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, у майбутньому він може бути визнаний неукладеним у судовому порядку.
У разі якщо договором оренди землі передбачено здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення об’єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи.
Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.