Чи має права місцева рада встановити своїм рішенням форму графічних матеріалів, які зобов’язаний подати громадянин разом із клопотанням про безоплатну передачу йому земельної ділянки

Частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України передбачено, що до клопотання про безоплатну передачу земельної ділянки у власність громадянин додає графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. 
 
Форма таких матеріалів ані Земельним кодексом України, ані іншими нормативно-правовими актами  не визначена, як не встановлено ними і повноважень жодного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування щодо встановлення ним такої форми. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
 
Враховуючи наведене, форма графічних матеріалів,  на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, які мають додаватись громадянином до клопотання про безоплатну передачу йому земельної ділянки, може визначатись вказаним громадянином на власний розсуд.
 
 
 
 
 
Читайте також: Роз’яснення Земельної спілки України щодо провадження господарської діяльності з проведення земельних торгів
 
 
 
© 2015 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».