07 серпня 2015 року Земельна спілка України провела у місті Львові круглий стіл «Що українське суспільство очікує від земельної реформи?»

Категорія: Події Асоціації

В рамках круглого столу експерти доповіли основні положення проекту Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій в України на 2015-2020 роки (розділ «Земельна реформа»).

 

Експерти взяли активну участь у обговоренні проблем завершення земельної реформи в Україні та запровадження ринкового обороту земель сільськогосподарського призначення. Обговорювалися такі питання: земельна реформа – заради людей чи заради бізнесу? що лякає власників землі, сільгоспвиробників, органи місцевого самоврядування та інших суб’єктів в запровадженні ринку сільськогосподарських земель? що хоче український селянин від земельних трансформацій? чи стала успішною земельна реформа, яка триває в Україні з 1991 року? хто має контролювати українську землю – дрібні фермери чи агрохолдинги? що має зробити держава для того, щоб стимулювати використання сільськогосподарських земель дрібними фермерами? якою має бути роль органів місцевого самоврядування у регулюванні обороту земель сільськогосподарського призначення? яку модель регулювання обороту сільськогосподарських земель має впровадити українська держава – вільний обіг земель чи жорстке державне регулювання? чи стане ринок сільськогосподарських земель поштовхом для розвитку села?

Відзначено принципову відмінність підходів до регулювання аграрного ринку в Україні та країнах ЄС внаслідок дії у останніх Спільної сільськогосподарської політики, що забезпечує значний обсяг фінансової підтримки розвитку сільських територій.