Огляд новин законодавства за період 14.07 - 07.08.2012р.

23.07.2012

Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2012 № 304 "Про затвердження Змін до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж"

 

Згідно п. 3.1 вказаного порядку для введення в експлуатацію самовільно побудованого житла до 5 серпня 1992 року, документи на землю не потрібні.

 

 

Набрання чинності 23.07.2012

 

25.07.2012

Наказ Міністерства юстиції України від 06 липня 2012 № 1014/5 "Про словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно"

 

На виконання пункту 34 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1141, НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити такі, що додаються:

 

Перелік словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

 

Порядок ведення словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

2. Установити, що:

 

словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно використовуються також при веденні єдиних та державних реєстрів, адміністратором яких є державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України;

 

словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно базуються на інформації, що міститься у словниках Реєстру прав власності на нерухоме майно.

 

3. Начальникам головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі після набрання чинності цим наказом, а надалі протягом п’яти робочих днів з дня погодження Головою Укрдержреєстру організаційно-штатної структури районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції забезпечити подання адміністратору Державного реєстру прав відомості, необхідні для ведення словника органів державної реєстрації прав.

 

4. Департаменту взаємодії з органами влади (Зеркаль О.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».

 

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту взаємодії з органами влади Зеркаль О.В.

 

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Набрання чинності 27.07.2012

 

 

25.07.2012

Постанова Верховної Ради України від 11 липня 2012 р. № 652 "Про внесення змін до Порядку організації будівництва житла для військовослужбовців та членів їх сімей на земельних ділянках, що належать до земель оборони"

 

Цією постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р. № 715 “Деякі питання будівництва житла для військовослужбовців та членів їх сімей на земельних ділянках, що належать до земель оборони”, а саме:

 

- абзац другий пункту 3 викласти в такій редакції:

 

“Замовником будівництва житла та організатором конкурсу є Міноборони, інший центральний орган виконавчої влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, СБУ або Служба зовнішньої розвідки.”;

 

- абзац перший пункту 5 після слів “військовим формуванням” доповнити словами “, Голова СБУ або Голова Служби зовнішньої розвідки”.

 

 

Набрання чинності 25.07.2012

 

 

05.08.2012

Останні редакції законів:

-          "Земельний кодекс України";

-          "Про землеустрій";

-          "Про державну експертизу землевпорядної документації";

 

Зміни у вказані закони внесені, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних із встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів", який підписано Президентом і почав діяти з 05 серпня 2012 року.

 

 

Набрання чинності 05.08.2012

 

 

04.08.2012

Закон України "Про індустріальні парки"

 

Цей Закон визначає правові та організаційні засади створення і функціонування індустріальних парків на території України з метою забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, активізації інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць, розвитку сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.

 

Індустріальний (промисловий) парк (далі - індустріальний парк) - визначена ініціатором створення індустріального парку відповідно до містобудівної документації облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, а також науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій на умовах, визначених цим Законом та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку.

 

Також цим Законом внесено зміни до Земельного кодексу України:

 

а) доповнити статтею 66-1 такого змісту:

 

Стаття 66-1. Землі індустріальних парків

 

1. Землі індустріальних парків належать до земель промисловості.

 

2. Індустріальні парки створюються на земельних ділянках площею не менше 15 гектарів і не більше 700 гектарів";

 

б) статтю 93 доповнити частиною дев’ятою такого змісту:

 

"9. У разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності земельна ділянка надається в оренду на строк не менше 30 років";

 

в) частину другу статті 134 після абзацу двадцять третього доповнити новим абзацом такого змісту:

 

"надання в оренду земельних ділянок індустріальних парків керуючим компаніям цих індустріальних парків".

 

У зв’язку з цим абзац двадцять четвертий вважати абзацом двадцять п’ятим;

 

 

Набрання чинності 04.09.2012

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.