Огляд новин законодавства за період 28.06 - 06.07.2012р.

04.07.2012

Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно" (р. № 10365 від 18.04.2012)

 

Основні нововведення:

- Держаний земельний кадастр та реєстр прав вводяться з 01.01.2013р;

- Змінами до Закону України "Про нотаріат" на нотаріусів покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до вимог Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";

- Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місця розташування об’єкта нерухомого майна;

- Право власності на підприємство, як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини) може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані;

- З Прикінцевих положень Закону України "Про Державний земельний кадастр", вилучено пункт 11, який надавав повноваження виконавчому органу Київської міської ради вести Державний земельний кадастр в місті Києві. Відтепер відомості, необхідні для ведення Державного земельного кадастру, передаються безоплатно центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- Також з Закону України "Про Державний земельний кадастр", з статті 10, вилучено абзац де вказувалось що Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі, якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника;

- Введена можливість подачі заяв в електронній формі

 

 

! Закон не підписаний Президентом.

 

 

 05.07.2012

Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо припинення права користування земельними ділянками, при відведенні їх для суспільних потреб)" (р. № 9557 від 08.12.2011)

 

Основні нововведення:

Даним законом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Законів України "Про оренду землі", "Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" та удосконалення окремих положень вказаних законодавчих актів в частині врегулювання питання, щодо відведення для суспільних потреб земель державної та комунальної власності, які передані в оренду, та порядку розірвання договорів оренди та договорів емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки державної чи комунальної власності.

Зокрема, даним законодавчим актом, доповнюється Закон України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 1998, N 46-47, ст.280) статтею 32-1, в якій вказано процедуру розірвання договорів оренди:

"Стаття 32-1. Розірвання договору оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності у разі необхідності надання її для суспільних потреб"

 

! Закон не вступив в дію – проходить процедуру підписання.

 

 

05.07.2012

Верховною радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)" (р. № 10231-3 від 04.04.2012)

 

Основні нововведення:

Як відомо, дотепер, у статті 137 Земельного кодексу України, існувала норма, яка вказувала, що земельні торги проводяться у   порядку,   встановленому законом. Вказаного порядку не існувало в природі, і органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади приймали власні регуляторні акти, які нібито мали врегулювати процедуру продажу земель не с/г призначення державної чи комунальної власності. Відсутність даного порядку, ставила під сумнів законність проведення земельних торгів!

Тепер, вказаним законом, вносяться зміни до статей 135-139 Земельного кодексу України, де, по суті, і прописано вказаний порядок проведення земельних торгів у формі аукціону.

 

! Закон не вступив в дію – проходить процедуру підписання.

 

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.