Огляд новин законодавства за період 08.09 - 14.09.2012р.

08.09.2012

Наказ Міністерства юстиції України "Про підвищення кваліфікації нотаріусів, як спеціальних суб’єктів, на яких покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, а також помічників нотаріусів та консультантів державних нотаріальних контор" від 03.09.2012 № 799/7

 

Відповідно до цього наказу Мін'юст з 1 листопада відправить на навчання 7 тисяч нотаріусів та їхніх помічників.

До кінця грудня поточного року у вільний від прийому громадян час державні та приватні нотаріуси України проходитимуть навчання, під час якого вивчатимуть законодавство у відповідній сфері, проходитимуть теоретичні та практичні заняття з питань державної реєстрації речових прав.

 

До плану навчань включено вивчення загальних положень законодавства, повноважень нотаріусів як спеціального суб’єкта реєстрації речових прав на нерухоме майно. Нотаріуси вивчатимуть структуру Державного реєстру прав на нерухоме майно та новостворених органів державної реєстрації прав. До плану навчань включено вивчення порядку державної реєстрації речових прав та їх обтяжень, зокрема, підстав для зупинення або відмови в державній реєстрації прав, надання інформації з Державного реєстру прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав, особливостей проставлення відміток державним реєстратором, порядок передачі документів до органу державної реєстрації прав та внесення змін до Державного реєстру прав тощо.

 

Мін‘юстом також створено спеціальну робочу групу, яка здійснюватиме контроль за підготовкою нотаріусів до виконання функцій державного реєстратора прав на нерухоме майно.

 

Як відомо, 16 березня 2010 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно», який направлений на створення в Україні єдиної системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, запровадження державного реєстру прав на нерухоме майно тощо.

 

Указаним Законом передбачено концептуальні зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з 1 січня 2013 року. Зокрема, на нотаріусів будуть покладені функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.

 

Набрання чинності 08.09.2012

 

 

 

 14.09.2012

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Правил використання корисних властивостей лісів" від 14.08.2012 № 502

 

Вказаним наказом затверджуються Правила використання корисних властивостей лісів і зокрема, визначається процедура виділення лісових ділянок для використання корисних властивостей лісів:

- Використання корисних властивостей лісів у порядку спеціального використання здійснюється на виділених для цієї мети лісових ділянках.

- Виділення лісових ділянок у тимчасове користування здійснюється без вилучення земельної лісової ділянки у постійного лісокористувача (власника лісів). Передача тимчасовими лісокористувачами виділених їм лісових ділянок іншим особам не допускається.

 

Не набрав чинності (Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування)

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.