Огляд новин законодавства за період 04.12. - 17.12.2017

•11.12.2017
Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 925  «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки».
 
Постановою внесені зміни до низки нормативно-правових актів Кабінету Міністрів.
 
Зокрема, передбачається, що державна реєстрація права власності на земельну ділянку, реєстрацію якого проведено до 1 січня 2013 року, відповідно до законодавства, що діяло на момент його набуття, проводиться за умови наявності відповідних відомостей про зареєстровані права в Державному земельному кадастрі.
 
Також запроваджується перевірка наявності та автентичності кадастрового номера земельної ділянки в Державному земельному кадастрі вже під час формування державним реєстратором заяви в режимі реального часу.
 
Документом визначаються способи виправлення технічних помилок у разі виявлення державним реєстратором прав на нерухоме майно у отриманих з Державного земельного кадастру відомостях про власників, користувачів земельної ділянки, перенесених з Державного реєстру земель.
 
Удосконалено процедури встановлення особи та перевірки її дієздатності під час проведення реєстраційних дій, не пов'язаних із вчиненням нотаріальної дії. Крім того, надано можливість ідентифікації особи з метою одержання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом застосування мобільного електронного цифрового підпису чи іншого засобу, що дає можливість однозначно ідентифікувати таку особу.
 
Набрання чинності 09.12.2017.
 
 
•14.12.2017
Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 949  «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
 
Уряд привів у відповідність до законодавства ряд нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України з питань контролю за використанням та охороною земель.
 
Зокрема, до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та постанов Кабінету Міністрів України "Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)" та "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".
 
Набрання чинності 14.12.2017.
 
 
 
 
 
 
© 2017 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.
Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».