Огляд новин законодавства за період 26.10 - 02.11.2012р.

 

 

 29.10.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про погодження питання щодо вилучення земельних ділянок із зміною цільового призначення" від 3 жовтня 2012 р. № 823-р

 Міністерству екології та природних ресурсів, Міністерству аграрної політики та продовольства, Державному агентству земельних ресурсів та Державному агентству лісових ресурсів забезпечити в межах своїх повноважень погодження питання щодо надання згоди на вилучення земельних ділянок загальною площею 99,8 гектара (ліси), що перебувають у постійному користуванні державного підприємства “Славутське лісове господарство”, розташованих в межах м. Нетішина Хмельницької області, із зміною цільового призначення для будівництва житла та об’єктів соціально-побутового призначення для жителів зазначеного міста.

 

 Набрання чинності 27.10.2012р.

 

 30.10.2012

Закон України "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік"" від 16 жовтня 2012 року № 5419-VI

 Законом передбачено у межах загального обсягу бюджетних призначень, встановлених у спеціальному фонді державного бюджету Державному агентству земельних ресурсів за бюджетною програмою "Видача державних актів на право приватної власності на землю в сільській місцевості", здійснити перерозподіл видатків державного бюджету шляхом зменшення на 785 тис. гривень видатків розвитку і збільшення на цю ж суму видатків споживання (на оплату праці). Тобто, загальний обсяг витрат державного бюджету не зміниться.

     Зазначені зміни дозволять провести розрахунки з оплати праці з фахівцями, які залучені до виконання заходів з реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру".

 Набрання чинності 30.10.2012 р.

 

31.10.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про здійснення протягом 2012 і 2013 років заходів, пов'язаних з проведенням землевпорядних робіт, оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади" від 17 жовтня 2012 р. № 802-р:

 1. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, іншим центральним органам виконавчої влади, у підпорядкуванні яких перебувають дошкільні, загальноосвітні навчальні заклади, Міністерству фінансів, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям здійснити протягом 2012 і 2013 років заходи, пов'язані з проведенням землевпорядних робіт, оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.

 2. Державному агентству земельних ресурсів та його територіальним органам забезпечити проведення землевпорядних робіт і оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, в установленому законодавством порядку.

 3. Міністерству фінансів передбачити відповідні бюджетні призначення для фінансування заходів, передбачених цим розпорядженням.

 Набрання чинності 31.10.2012р.

 

 01.11.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок" від 24 жовтня 2012 р. № 819-р:

 Відповідно до статей 92, 123 і 149 Земельного кодексу України надати дозвіл комунальному підприємству “Донецький регіональний центр поводження з відходами” на розроблення з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 54,4 гектара (землі сільськогосподарського призначення (рілля), розташованих за межами населених пунктів на території Ясинуватського району Донецької області, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства “Донецьке обласне підприємство по племінній справі в тваринництві”, з подальшим наданням їх підприємству у постійне користування для розміщення регіонального полігона твердих побутових відходів.

 Комунальному підприємству “Донецький регіональний центр поводження з відходами” передбачити у проекті землеустрою розрахунки втрат сільськогосподарського виробництва та збитків, що будуть завдані землекористувачу.

 Набрання чинності 01.01.2012р.

 

 01.11.2012

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про погодження надання водно-болотним угіддям статусу водно-болотних угідь міжнародного значення" від 24 жовтня 2012 р. № 818-р

 

    Цим розпорядженням надається Перелік водно-болотних угідь, яким надається статус водно-болотних угідь міжнародного значення:

Волинська область

Черемське болото

2975,7га

Маневицький район

Закарпатська область

Верхів'я річки Уж

1054га

Великоберезнянський район

Водосховище Форнош

210га

Мукачівський район

Рівненська область

Біле озеро та болото Коза-Березина

8036,5га

Володимирецький район

Болотний масив Сира Погоня

9926га

Рокитнівський район

Болотний масив Сомине

10852га

Сарненський район

 

Набрання чинності 01.01.2012р.

 

01.11.2012

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів" від 12.09.2012  № 559

 Цим наказом затверджується Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів, що додається.

 

 Набрання чинності 02.11.2012р.

 

 01.11.2012

Опубліковано Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт" від 2 жовтня 2012 року № 5394-VI

 Документом скасовується інститут ліцензування господарської діяльності у сфері землеустрою, замість якого запроваджується "сертифікація інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів" шляхом встановлення органом виконавчої влади порядку допуску до здійснення ними цієї діяльності за певними кваліфікаційними вимогами та вимогами щодо наявності у суб’єктів господарювання відповідної матеріально-технічної бази.

 

Встановлюється також, що суб’єкти господарювання, які до набрання чинності цим законом отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою і мають у своєму складі інженера-землевпорядника, який включено до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, згідно з вимогами цього закону є розробниками документації із землеустрою.

 

 Набрання чинності відбудеться 03.12.2012р.

 

 01.11.2012

Президентом підписано  Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення" від 02.10.2012 № 5395-VI

 Закон скасовує комісії з питань погодження документації із землеустрою, що функціюють при районних державних адміністраціях та міських радах міст обласного значення. Замість цього, встановлюється, що проекти відводу земельних ділянок узгоджуються:

- У всіх випадках - органом земельних ресурсів,

- У випадку, коли на ділянці розташований об'єкт нерухомості або планується розташування такого об'єкта - органом містобудування та архітектури,

- У разі відведення ділянки природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення - природоохоронними органами,

- У разі відведення ділянки історико-культурного значення - органом охорони культурної спадщини,

- У разі відводу земель лісогосподарського призначення - органом лісового господарства,

- У разі відведення земель водного фонду - органом водного господарства.

 

 Станом на 05.11.2012р. не набрав чинності(не опубліковано)

 

Продати земельну ділянку
 
 
Послуги для бізнесу
 
 
Послуги для фізосіб
 
Консультації
 

Комерційні послуги та консультації т044-384-08-66044-384-08-68

© 2004-2021 Асоціація «Земельна спілка України». Усі права захищено.

Цей веб-сайт є власністю Асоціації «Земельна спілка України ». Авторські права на всі матеріали, представлені на цьому сайті, належать Асоціації «Земельна спілка України» або безпосередньому авторові цих матеріалів, якщо в тексті не вказується інше. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення матеріалів, що містяться на цьому сайті, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на цей сайт.