Огляд новин законодавства за серпень 2020 року

Положення про Департамент державної експертизи, сертифікації та нагляду у сфері землеустрою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру

Наказом Держгеокадастру від 21.08.2020 № 331 затверджено Положення про Департамент державної експертизи, сертифікації та нагляду у сфері землеустрою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Зобов'язано директора Департаменту державної експертизи, сертифікації та нагляду у сфері землеустрою у місячний строк подати до Департаменту управління персоналом положення про структурні підрозділи Департаменту державної експертизи, сертифікації та нагляду у сфері землеустрою та посадові інструкції працівників.

Також визнано таким, що втратив чинність, наказ Держгеокадастру від 27.05.2020 № 171 «Про затвердження Положення про Департамент сертифікації та контролю за використанням та охороною земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру».

 

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель»

Проектом постанови передбачено затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок. 

В той же час, затверджена до набрання чинності новою методикою технічна документація з нормативної грошової оцінки земель або земельних ділянок зберігатиме чинність до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

 

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за свідоме доведення будинку (споруди) до стану руйнування

Законопроектом 3003а від 21.08.2020 пропонується внести доповнення до Кримінального кодексу України щодо розширення зобов’язань збереження об’єктів нерухомості.

Так, законопроектом визначається відповідальність за умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб вчинення фізичною або юридичною особою діяння (дії або бездіяльності), що призвели або можуть призвести до руйнування.

 

Постанова Кабінету Міністрів Українии від 26 серпня 2020 р. № 755 «Про затвердження Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру»

Постановою затверджено Порядок формування і ведення ліцензійного реєстру, що додається.

Також визнано такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.