Огляд новин законодавства за період 20.01. - 26.01.2013р.

 

 

Наказ Міністерства  фінансів України  "Про затвердження Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі" від 07.12. 2012  № 1297. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 січня 2013 р. за № 13/22545

 Цим наказом затверджено Порядок проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Зокрема в порядку вказується, що Оголошення про продаж такого майнв, що розміщується у друкованому засобі масової інформації, повинно містити відомості про земельну ділянку, на якій розміщене нерухоме майно. Також у разі коли реалізації підлягає земельна ділянка, у відомостях про майно зазначаються, зокрема її розмір, цільове призначення та наявність комунікацій.

 

Станом на 26.01.2013 року не набрав чинності.

 

Наказ Міністерства  юстиції України  "Про затвердження Змін до Порядку подання та обігу електронних документів державному реєстратору" від 04.01.2013  N 43/5. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 січня 2013 р. за N 69/22601.

Змінами до вказаного порядку  внесено визначення "Реєстраційного портал" - це програмне забезпечення, представлене у формі Інтернет-сторінки, що забезпечує формування та подання документів, необхідних для проведення державної реєстрації юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців, передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

 

Станом на 26.01.2013 року не набрав чинності.

 

Наказ Міністерства  фінансів України  "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна" від 08.01.2013  № 2. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2013 р. за N 113/22645

 У змінах, зокрема, вказано, що Технічна інвентаризація об'єктів нерухомого майна проводиться суб'єктами господарювання, у складі яких працює один  або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг),  пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію у Мінрегіоні України та отримали кваліфікаційний сертифікат відповідно до статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" ( 687-14 ) та постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року N 554 ( 554-2011-п ) "Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів  архітектури" (далі - виконавці).";.

 

Станом на 26.01.2013 року не набрав чинності.

 

Роз'яснення Державного агентства земельних ресурсів України  "Щодо укладення та реєстрації договорів оренди" від  23.01.2013 року.

 Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Згідно із частиною четвертою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Статтею 16 Закону України «Про оренду землі» (далі – Закон) передбачено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом  вправі набувати право оренди  на таку земельну ділянку.

Відповідно до статті 6 Закону право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Таким чином, обов’язок орендаря земельної ділянки щодо виплати орендної плати за використання земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації договору оренди землі.

Також слід зазначити, згідно із статті 13 Закону України «Про порядок виділення  в  натурі (на місцевості)  земельних  ділянок  власникам  земельних

часток (паїв)» нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.

Тобто, з урахуванням повноважень щодо передачі в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв), орендна плата за їх використання на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку надходить тому органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування, який прийняв рішення про надання земельної частки (паю) в оренду.

Разом з тим, відповідно до статті 3 Цивільно процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.  

 

 

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».