Огляд новин законодавства за період 03.02. - 09.02.2013р.

 

 

Постанова Кабінету міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 616" "Про затвердження Положення про Державний реєстр баз персональних даних та порядок його ведення".

Вносяться деякі зміни до Положення про Державний реєстр баз персональних даних та порядок його ведення, і, зокрема, вказується, що Володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних:

- ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин;

- членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій.

 

Набрання чинності 06.02.2013р.

 

Інформаційний лист Вищого господарського суду України "Про деякі питання застосування законодавства у сфері містобудівної діяльності".

Зміст листа в основному стосується вирішенню, господарськими судами, спорів про накладення штрафів у сфері містобудування.

 

Опублікований 04.02.2013р.

 

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження зразків та описів печаток державних кадастрових реєстраторів" від 26.12.2012 № 829. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 січня 2013 р. за № 125/22657.

Наказом затверджуються:

-Зразок печатки Державного кадастрового реєстратора Держземагентства України.

-Зразок печатки Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства України в областях, містах Києві та Севастополі.

-Зразок печатки Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства України у районах, містах, а також міськрайонних, міжміських, міжрайонних територіальних органах Держземагентства України.

-Опис печатки Державного кадастрового реєстратора Держземагентства України.

-Опис печатки Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства України в областях, містах Києві та Севастополі.

-Опис печатки Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства України у районах, містах, а також міськрайонних, міжміських, міжрайонних територіальних органах Держземагентства України.

Також вказано Голові Держземагентства України, начальникам головних управлінь Держземагентства України в областях, містах Києві та Севастополі після набрання чинності цим наказом протягом десяти робочих днів з дня призначення посадової особи, яка відповідно до покладених на неї службових повноважень виконує функції Державного кадастрового реєстратора, забезпечити виготовлення печатки Державного кадастрового реєстратора.

 

Станом на 09.02.2013р., не набрав чинності.

 

Постанова Кабінету міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Реєстру адміністративних послуг" від 30 січня 2013 р. № 57.

Постановою затверджується Порядок ведення Реєстру адміністративних послуг, який визначає механізм ведення Реєстру адміністративних послуг як єдиної інформаційної комп’ютерної бази даних про адміністративні послуги, що надаються відповідно до закону суб’єктами надання адміністративних послуг.

Також визнається такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2011 р. № 1274 “Про Реєстр адміністративних послуг”.

 

Набрання чинності 05.02.2013р.

 

Інформаційний лист Вищого адміністративного суду України "Щодо справляння фіксованого сільськогосподарського податку та застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського господарства" .

В листі вказано, що відсутність належного оформлення земельних ділянок, зокрема, відсутність державної реєстрації відповідних договорів оренди, не є підставою для звільнення платника фіксованого сільськогосподарського податку від нарахування податку з площі всіх ділянок, що перебувають у його користуванні.

Таким чином, фіксований сільськогосподарський податок сплачується з усіх земель, що фактично використовуються платником цього податку для виробництва сільськогосподарської продукції.

 

Набрання чинності 04.02.2013р.

 

Розпорядження Кабінету міністрів України "Деякі питання належного функціонування системи органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно" від 4 лютого 2013 р. № 47-р.

Розпорядженням вказується Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та рекомендується органам місцевого самоврядування вирішити питання, щодо розміщення органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, утворених Міністерством юстиції в установленому законодавством порядку (далі - органи державної реєстрації прав), у тому числі належного облаштування робочого місця державного реєстратора речових прав на нерухоме майно, у приміщеннях, в яких до 1 січня 2013 р. розташовувалися реєстратори бюро технічної інвентаризації.

 

Набрання чинності 04.02.2013р.

 

Розпорядження Кабінету міністрів України "Деякі питання нормативного забезпечення вирішення питань встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій" від 6 лютого 2013 р. № 50-р.

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства разом з Міністерством юстиції, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів та Державним агентством земельних ресурсів:

-розробити та внести у грудні 2013 року на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України про порядок встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій;

-разом з Державним комітетом статистики у тримісячний строк після набрання чинності Законом України про порядок встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів і віднесення їх до певних категорій розробити та подати Кабінетові Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України “Про порядок ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць”.

 

Набрання чинності 06.02.2013р.

 

 

© 2012 Асоціація «Земельна спілка України». Всі права захищено.

Дана інформація була підготовлена Асоціацією «Земельна спілка України». Забороняється відтворення та використання повністю або будь-якої частини даної інформації у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання, передрук чи використання в будь-який інший спосіб без письмової згоди Асоціації «Земельна спілка України».